Karadeniz Pet

Annesi kafasını azıcık yoldu

Sadık

Yeni Üye
image.jpeg
selam arkadaşlar
En büyük yavrum 1 aylık oldu. Yuvadan ya annesi attı ya da kendi atladı bilemiyorum. Ama kafesin içinde annesinin kafasını gagaladıgını gördüm hemen ayırdım. Şu an baba ve en büyük yavru başka bir kafeste. Yan yana koydum kafesleri. Anne kalan iki yavruyu besliyor. Acaba diğer iki yavru yuvalıktan atladığında veya annesi çıkarttıgında büyük yavruya yaptıgı gibi kötü davranır mı? O yavrularda baya büyüdü. Erkek kuş çok güzel besliyor. Diğer iki yavruyu da babanın yanına koysam anne tek kalsa olur mu bilemedim yardımlarınızı bekliyorum. Bu da en büyük yavrum.

Annenin yaptığına eminmisiniz? Babadan neden şüphelenmediniz bu işi genelde baba yapar anne ile tekrar çiftleşmek için.takip edin, arada bazı yavrular anneyi bezdiriyor yem kusmak istiyor gelmiyor kursağı boşken yem istiyor sürekli yuvaya gir çık yapıyor diğerlerine böyle davranacak diye bir kaide yok anneyi çok bezdirdiyse yapar tüy yolmasından bir sıkıntı olmaz ayırmanız iyi olmuş yuvalıktan atlama olmuşsa baba bakar onlara ama tümünü babaya yıkmak babayı yıpratır takip edin derim hepsini ayırmanıza gerek yok o annede kursak sütü her derde devadır çünkü yavrular için işin sırrı yem kusma değil annede kursak sütü

Bir sıkıntı olmaz yavrulara baba bakar kafes dibinede aspur bırakın. Yem kırmaya alışsınlar.

Annenin yaptığına eminmisiniz? Babadan neden şüphelenmediniz bu işi genelde baba yapar anne ile tekrar çiftleşmek için.takip edin, arada bazı yavrular anneyi bezdiriyor yem kusmak istiyor gelmiyor kursağı boşken yem istiyor sürekli yuvaya gir çık yapıyor diğerlerine böyle davranacak diye bir kaide yok anneyi çok bezdirdiyse yapar tüy yolmasından bir sıkıntı olmaz ayırmanız iyi olmuş yuvalıktan atlama olmuşsa baba bakar onlara ama tümünü babaya yıkmak babayı yıpratır takip edin derim hepsini ayırmanıza gerek yok o annede kursak sütü her derde devadır çünkü yavrular için işin sırrı yem kusma değil annede kursak sütü
Eminim hocam sürekli takipte kaldım birebir gördüm anne yaptı hatta baya bi etkiledi beni bu durum