Karadeniz Pet

Annesi öldü yavru tek kaldı

MelancholyMan

Yeni Üye

arkadaşlar annesi mahlesef öldü ve nasıl buyuteceğim.. sağlıklı mı görünüyür .. bir saat önce yumurta sarısı irmik prinç ununu karıştırıp bide bebe buskıvısı karıştırığ şırıngayla yedirdim .. su fln içer mi ki yardım edin boyle buyuten arkadaşlar yardım ...

Son düzenleme:
baba falan varsa baba da besliyolar diye biliyorum o da beslemezse sen besliceksin sırıngayla falan

Birincisi geçmiş olsun.
Öncelikle erkek duruyorsa yuvada bırak kontrol et kuşu büyük ihtimal baba besler. Beslemez se ya da baba yoksa elle besleme maması ve aparatları ile kuş yem kirmayi öğrenene kadar siz besleyeceksiniz.
Ikinci husus bu büyüklükte bir yavrunun ayakları üstünde durması gerekir ama görüyorum ki kuşun ayaklarında bi problem var. Çarpık bacak olma ihtimali yüksek onun için de bi tedavi uygulamanız lazım

Fatih Çevik

Helal olsun sana kardeş. Tebrik ediyorum. Kurtarırsın inşallah.

Aynen,kuşta çarpık bacak sendromu var.Hemen tedaviye başlamalısınız.Tüylerini tamamladıktan sonra tedaviye başlansa da işe yaramıyor çünkü.Bacaklarını resimdekine benzer şekilde makyaj süngerinde delik açıp geçirin(delikler çok da dar olmamalı ki morarma olmasın).Tedavi süresi 15 gün kadardır.Bu süre boyunca ayağında kalmalı sünger.Kuşa hazırladığınız mamanın içine de haşlanmış yumurtanın kabuğunu havanda toz haline getirdikten sonra katın.Bu kalsiyum desteği kemiklerinin kaynamasına yardımcı olacaktır.Ayrıca kuş tedavi süresinde yumuşak bir zeminde bulunmalı.Kuş bu makyaj süngerini çıkarırsa,onun yerine ikinci resimdeki gibi yarabandı yardımıyla bacakları sabitleyebilirsiniz.
7bg2GP.jpg

Aq7Zlz.jpg

Kuşu babası besliyorsa sorun olmaz ama beslemiyorsa siz aynen şırıngayla beslemeye devam edin.Kuşa ayrıca su verilmeli mi bende bilmiyorum ama katı malzemeleri yazdığınız şekilde direkt vermeyin.Biraz su da ekleyip kıvam verirseniz iyi olur.Ayrıca kabuksuz yemi rondoda çekip biraz suyla kıvam verip ,bu şekilde debesleyebilirsiniz.Ama sizin hazırladığınız mama daha sağlıklı olur kuş açısından sanırım,o konuda bilgim yok.30-35 gunluk olana dek beslemelisiniz.30 günlük falan olunca babasından yem kırmayı öğrenir ve kendisi beslenmeye başlar.Ayak tedavisine hemen başlayın yalnız.İnşallah hem bacakları iyileşir hem de hayata tutunur sizin yardımınızla.Bol şans.

Geri