Karadeniz Pet

Anneye ek besin olarak ne verilir ?

• Konbuyu başlatan Bilal Enes
  • Başlangıç tarihi
B

Bilal Enes

Guest
Geçen hafta yumurtalarıyla birlikte bi çift aldım ve ilk yavru bugün yumurtadan çıktı . Şuan 5 yumurta daha var. Yavruların büyümesi sırasında anne kuşa ek bir besin vermeme yada herhangi ek bişey yapmama gerek var mı ? Bu konudaki bilgilerinizi paylaşabilirseniz memnun olurum.

Yavrusu olan her kuşa her gün mama yapılıp verilir ki annne baba yavruları besleyebilsin. çok deneyimin yoksa eger yarım haşlanmış yumurta rendelenmiş havuç ve galete ununu kaarıştırarak verebilirsin. hatta şimdi yapabilirsin bunu her gün yapman gerekiyor

Yavrusu olan her kuşa her gün mama yapılıp verilir ki annne baba yavruları besleyebilsin. çok deneyimin yoksa eger yarım haşlanmış yumurta rendelenmiş havuç ve galete ununu kaarıştırarak verebilirsin. hatta şimdi yapabilirsin bunu her gün yapman gerekiyor

Öneriniz için teşekkür ederim dediklerinizi deneyeceğim

yumurtanın sadece sarısını mı yoksa beyazını da mı atmak lazım.ben sadece sarısını atıyorum kalanı yiyorum :)

Mamayı bilmeli kuş tabi eğer daha önce yemedi ise şuan vermek pek mantıklı değil yemiyecektir çünkü mama alışkanlığı yumurta sırasında yapılmaz.