Karadeniz Pet

Anormal Durum Hakkında Yardım...

• Konbuyu başlatan Mücahit ÇOLAK
  • Başlangıç tarihi
M

Mücahit ÇOLAK

Guest
Arkadaşlar kuşum çok konuşkan hareketli bir kuş ama yaklaşık 20 gündür anormalik var üstünde,hiç konuşmuyr ve bağırmıyor sanırım hasta. Suyuna Vitamin Verdim Geçer Diye Ama Geçmedi. Kendi İstemez ise kafes dışına hayatta çıkaramayız. Kafeste tüyler şişkin vaziyette genelde ve uyuma durumunda. Cereyan durumu kesinikle yok. Dışarı çıkıyor ve dışarda yine hareketli. Şimdi Fotoğrafları çekerken kalemeri gördü ve şuan kardeşimi rahat bırakmıyor.Ama kafes içinde yine aynı durumu yapıyor ve bazı hareketleri var onları görüntüye aldım yardımlarınızı bekliyorum...Benim Düşüncem Parazitler var. Haa şunu da söylemek istiyorum. Hiç ısırmayan kuş elimi ısırmaya kalkışıyor ama ısırmıyor. Bu 20 günde Agresif davranışlarda başladı. Bazen ses çıkarıyor değişik şekilde ve hemen kaşınıyor.

Bu Hareket Ne Anlama Geliyor ?? Bu hareketi de gün içinde çok yapıyor... 1. dakikadan sonra izleyiniz...
https://www.youtube.com/watch?v=p1mfc9M9aSo#t=62

Kafes İçindeki Durum..

Burnunun Üstü Normal mi ? Hafif sararmış duruyor...

Bu Davranışı Bu 20 Gündür Çok Sık Yapmaya Başladı. Tırnakları o kadar da uzun değil.

Kaşındığında Kepek Gibi Şeyler Dökülüyor

Ayakları...

Bu da Bu resimleri Çekerken Kalemleri Görüp Gitmesi... Dışarıda Hareketli Durumda...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuşunuz muhtemelen tüy dökümünde. Kepek gibi şeyler dökmesi kafasındaki tüyler falan buna delalet benim kuşum da aynı durumda. Yemesinde bir problem yoksa dışkısı normalse başka bir şey gelmiyor aklıma. Siz yine de gözlemleyin. Kafasında önce siyah noktalar çıkacak sonra da tüy kapsülleri çıkacak. Bu dönemde biraz agresif oluyorlar ve çok uyuyorlar.

Gizem Hanim a katılıyorum

Önemli Yorumlarınız İçin Öncelikle Teşekkür Ederim...
İlk Başta Bende öyle sanmıştım ve vitamin verdim. Ama kafesinde hiç tüy yok. Tüy döküm döneminde olmadığını düşünüyorum...veya sonradan döker ise bilemem ama 20 gün oldu. Videodaki hareket hakkında bir bilginiz var mı ?

Önemli Yorumlarınız İçin Öncelikle Teşekkür Ederim...
İlk Başta Bende öyle sanmıştım ve vitamin verdim. Ama kafesinde hiç tüy yok. Tüy döküm döneminde olmadığını düşünüyorum...veya sonradan döker ise bilemem ama 20 gün oldu. Videodaki hareket hakkında bir bilginiz var mı ?

Benim kuşum da ilk aldığım bir ay çok kepek dökmüştü. Kafesin olduğu sehpa bembeyaz oluyordu. Hatta konu bile açmıştım bununla ilgili. Tüy dökme yoktu hep kepekti. Ama sonra geçti. Nedenini ben de bilmiyorum tüy dökümünden önce olduğunu düşünmüştüm.
Videoyu şu an izledim. Boğazına bir şey takılmış desem sürekli yapması anormal. Tecrübeli üyeler bakarsa daha iyi cevaplar alınabilir.

Benim kuşum da ilk aldığım bir ay çok kepek dökmüştü. Kafesin olduğu sehpa bembeyaz oluyordu. Hatta konu bile açmıştım bununla ilgili. Tüy dökme yoktu hep kepekti. Ama sonra geçti. Nedenini ben de bilmiyorum tüy dökümünden önce olduğunu düşünmüştüm.
Videoyu şu an izledim. Boğazına bir şey takılmış desem sürekli yapması anormal. Tecrübeli üyeler bakarsa daha iyi cevaplar alınabilir.
Umarım Dediğiniz Gibi Yalnızca Tüy Dökümüdür... İlginiz İçin Teşekkürler...

Videoda nefes alisi biraz hizli gibiydi sanki kursagindan birsey cikarmaya calisiyor. Zararli birsey yemis ya da cigerleri ile ilgili bir problem yasiyor olabilir. Gec olmadan veterinere goturmende fayda var.

Kus tugde değil bence kus kumu veriyor musun yemine karıştırıp

Yemelerine bir cay kaşığı kadar kullanmalisiniz da sizin olay biraz ciddi gibi bence tedavi gerekli

Geri