Karadeniz Pet

Ansızın kuşum yumurtladı ACİLLLLL

• Konbuyu başlatan limon123
  • Başlangıç tarihi
L

limon123

Guest
Muhabbet kuşumu bundan 2 hafta önce yakaladık ve kuş bugün yumurtladı daha kuşun yumurtasını yumurtlayacak yeri yoktu ve ben kedi imkanlarımla elimden geldiği kadar kartonla filan yuva yaptım 1-2 kezde dokundum kuşumun erkeğide yok ne yapabilirim kuş açısından nasıl olur ??

Kızgınlık yumurtasıdır. Yani boş yumurta buna senini yapabilecegin birsey yok. yumurtalarının hepsini yaptıktan sonra atmanı tavsiye ederim boşuna kusu yormamıs olursun.

Yahu yumurtaları nıye attırıyorsunuz. Nerden bılıyorsunuz bos oldugunu veya kızgınlık oldugunu. Belkı oncekı sahıbınde cıft kustu ve cıftlesmesı oldu. Nerden bılıyorsunuz. Atmayın yumurtayı bırakın kusunuz yatsın ustunde hem kızgınlıksa cıdden yumurta yatmaya alısmıs olur.

Yahu yumurtaları nıye attırıyorsunuz. Nerden bılıyorsunuz bos oldugunu veya kızgınlık oldugunu. Belkı oncekı sahıbınde cıft kustu ve cıftlesmesı oldu. Nerden bılıyorsunuz. Atmayın yumurtayı bırakın kusunuz yatsın ustunde hem kızgınlıksa cıdden yumurta yatmaya alısmıs olur.

Yazdıklarımı dikkatli okuyun lütfen. Yumurtaların tamamını yaptıktan sonra kontrol edip atması en mantıklısıdır. eger boş ise yumurtaları tutması bence mantıksız dişi kus tek basına yorulucaktır. Eger yanında eşi varsa sizin dediginiz iyi olur fakat erkek kus yok ise dişi kus yorulucaktır.

belki kaçtığı yerden erkek bir kuşla çiftleşmiş olabilir ama o zaman da 1 hafta önce yumurtlamış olmalıydı 2 hafta uzun süre..büyük ihtimalle kızgınlık yumurtasıdır.bırakın yumurtlasın yumurtlaması bittikten sonra kuluçkaya yatmazsa atın yumurtaları ama yatarsa yumurtaların dolu olup olmadığını kontrol edin doluysa bırakın değilse atın.. ;)

ben bu kuşu 1 hafta öncede arkadaşın erkek kuşunun yanına bırakmıştım 1 günlüğüne, o kuşla çiftleşmiş olma ihtimali varmı :confused:

Işık tutma yöntemiyle dolu olup olmadığını anlayabilirsiniz.

ben bu kuşu 1 hafta öncede arkadaşın erkek kuşunun yanına bırakmıştım 1 günlüğüne, o kuşla çiftleşmiş olma ihtimali varmı :confused:

olabilir ama öyle birşey olursa gerçektende çok kızgın bir kuşmuş yani 1 günlüğüne bir erkek kuşla kaçamak yapması ilginç olur..bekleyip görmek lazım ;)

Hocam, sen Onur kardeşimin dediği gibi yap daha sonrada yanına bir eş al.

arkadaşlar bu kuşlar 2 günde bir yumurtluyor peki yumurtaların dolu olması için her yumurtadan sonra tekrar çiftleşmesi gerekir mi?

evet dediğiniz gibi kuş çok kızgın kafese elimi sokunca ısırmaya başlıyor kafesten dışarıda olduğu zaman ısırmıyor kuşun ısırdığın dan bir şey olmaz diyenler var ama ısırınca kanatıyor :)) bunun çaresi var mı ısırmasını önleyecek birşey ??

eğer önceden başka bir erkek kuşla birlikteyse dolu olabilir ama bizim komşunun bi tane dişi kuşu vardı her gün boş yumurta yumurtluyordu yani boşta olabilir

eğer yumurta dolu çıkarsa o kuşla çiftleşmiş demektir. siz o arkadaşınızdan o kuşu ne yapın-edin alın. çok yavru alırsınız.tabi yumurtalar dolu çıkacak olursa :)