Antibiyotik kullanımı sonrası kuşta görülen tuhaf haller

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve zeren tarafından 23 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

  1. zeren
    Çevrimdışı

    zeren Süper Üye

    Katılım:
    23 Şubat 2014
    Mesajlar:
    109
    Beğenileri:
    0
    Antibiyotik kullanımını bitireli 3 gün oldu ancak bizim muhabbet, denge sorunu yaşıyor, kafes dibinde yan yan afallayarak yürüyor, başını kaldırmakta zorlanıyor (yana düşüyor). tüneğe zorla çıkıyor, bir ayağı ile tüneğe tutunurken, öbür ayağını kaldırarak tüneğe çıkarmakta zorlanıyor(felçli ayağı kaldırmaya çalışır gibi). Bakışları daha bir sabit,şoklanmış gibi. Yani kısacası kuş çok tuhaflaştı..


    Bu durum antibiyotiklerin ağır olmasından dolayı geçici mi, yoksa bunlar kalıcı hasar mı? Tecrübesi olanlar? Yem yiyor, su içiyor bu esnada (eskisi kadar) olmasada..
     
  2. g0rky06
    Çevrimdışı

    g0rky06 Profesyonel

    Katılım:
    29 Mayıs 2013
    Mesajlar:
    2.401
    Beğenileri:
    26
    Cinsiyet:
    Bay
    Yer:
    Ankara/Keçiören
    antibiyotik dozlarını nasıl ayarladınız fazla gelmiş olabilir
     
  3. Yusuf ŞANLI
    Çevrimdışı

    Kus da ishal belirtisi varmi anlattiklariniza gore ilerlemis derecede ishal olabilir
     
  4. zeren
    Çevrimdışı

    zeren Süper Üye

    Katılım:
    23 Şubat 2014
    Mesajlar:
    109
    Beğenileri:
    0
    Hayır, ishal değil, antibiyotik tedavisine başlamadan önceki hali gibi.. İlaç dozlarınıda veterinerin verdiği doza uyarak uyguladım..
     
  5. g0rky06
    Çevrimdışı

    g0rky06 Profesyonel

    Katılım:
    29 Mayıs 2013
    Mesajlar:
    2.401
    Beğenileri:
    26
    Cinsiyet:
    Bay
    Yer:
    Ankara/Keçiören
    ozaman tekrar veterinere götürün ilacı kesin kontrol etsin
     

Sayfayı Paylaş