Karadeniz Pet

antibiyotik nasıl kullanılır

• Konbuyu başlatan nurileflef
  • Başlangıç tarihi
N

nurileflef

Guest
Arkadaşlar tüylerini kabartıp kafes tabanında halsiz bir şekilde uyuklayan kuşum için üstatlar antibiyotik önerdi eczanede tetra 500 mg bulabildim klasik 1 liralık suluklardan kullanıyorum ben şimdi bu antibiyotiği nasıl kullanacağım ne kadarını suyuna katacağım.....(kuş aynı zamanda ishal dışkısı tamamen sudan oluşuyor açık yeşil renkte...şu an resim ekleyemiyorum uygun zamanda eklerim)

Kuşun hasta nı değil mi önce onun teşhisini koymalısın antibiyotik insana bile zararlıyken o hayvanı iyileştirim derken öldürürsün tüyü kabaran kuşa antibiyotik öneren "ustaları" gerçekten merak ediyorum. bilip bilmeden herşeyin altına şak diye yorum yapıştıran sayısı çok fazla olmuş forumda maalesef neye dayanarak antibiyotik önermişler çok merak ediyorum

Abi küçük bir ilde yaşıyoruz kuştan anlayan veteriner zaten yok...Kuşçulardaki tek takviye multivit diye bir vitamin dolayısıyla kuşu götürüp teşhis koyabileceğim bir yer yok maalesef...kuş dünden beri tüylerini kabartıp kafes tabanında pinekliyor birkaç tane Nijer tohumu dışında hiçbir şey yemedi içmedi, dışkısıda dediğim gibi tamamen su gibi açık yeşil renkte....Bu duruma göre nasıl bir tedavi yöntemi tavsiyesinde bulunursunuz?

ozaman antibiyotikten çok ishal ilacı öneririm aspur verin seranın ishal ilacını alın kullanın ilaç bitesiye kadar

Abi küçük bir ilde yaşıyoruz kuştan anlayan veteriner zaten yok...Kuşçulardaki tek takviye multivit diye bir vitamin dolayısıyla kuşu götürüp teşhis koyabileceğim bir yer yok maalesef...kuş dünden beri tüylerini kabartıp kafes tabanında pinekliyor birkaç tane Nijer tohumu dışında hiçbir şey yemedi içmedi, dışkısıda dediğim gibi tamamen su gibi açık yeşil renkte....Bu duruma göre nasıl bir tedavi yöntemi tavsiyesinde bulunursunuz?

Dediklerinden anlaşılan o ki kuşun ishal olmuş öyle antibiyotiklik bişey yok haşlanmış patates verebilirsin rendeleyip benimde olmuştu zamanında bi haşlanmış patatesle 2 güne düzeldi kuşun tabi meyveyi sebzeyi veya ishale neden olan ne verdiysen vermeyi bırak iyileşene kadar iyileştikten sonrada fazla kaçma salatalıkdı maruldu elmaydı motoru kolay bozuyorlar. Patates haşlaması önerdim ama kuşun hastalık derecesini bilmiyorum çok ileri derecedeyse eğer ishal ilaç takviyeside yapabilirsin avisol damla var al onu 2 doz damlat suyuna bunun yanında portakal veya limon suyuda damlatabilirsin çabucak iyileşecektir antobiyotiki falan verim deme. Geçmiş olsun

öncelikle neyden ishal oldu vitamin vermeyin ishal kuşa

yem dışında verdiğin hiçbir şeyi yıkayıp yedirme bide yıka kurula sora ver ıslak yeşillik ishali tetikler

öncelikle neyden ishal oldu vitamin vermeyin ishal kuşa

Neden olduğunu bilmiyorum bonnie nin yemini kullanıyorum yem gayet taze ve temiz muhtemelen üşüttü

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:09 -->-> Daha önceki mesaj 20:06 --

Dediklerinden anlaşılan o ki kuşun ishal olmuş öyle antibiyotiklik bişey yok haşlanmış patates verebilirsin rendeleyip benimde olmuştu zamanında bi haşlanmış patatesle 2 güne düzeldi kuşun tabi meyveyi sebzeyi veya ishale neden olan ne verdiysen vermeyi bırak iyileşene kadar iyileştikten sonrada fazla kaçma salatalıkdı maruldu elmaydı motoru kolay bozuyorlar. Patates haşlaması önerdim ama kuşun hastalık derecesini bilmiyorum çok ileri derecedeyse eğer ishal ilaç takviyeside yapabilirsin avisol damla var al onu 2 doz damlat suyuna bunun yanında portakal veya limon suyuda damlatabilirsin çabucak iyileşecektir antobiyotiki falan verim deme. Geçmiş olsun

Abi kuş bişey yiyip içmiyor öylece gözlerini kısmış tüylerini kabartmış bekliyor...zaten bişey yese patatesiydi pirinciydi hemen dayayacam ama...(sadece Nijer tohumundan birkaç tane aldı dün bugünde hiç aldığını görmedim)

Keçioynuzu tozunu kaynatıp sopuduktan sonra kyun suluğuna. Hem ishale iyi gelir, hem de vitamin deposudur, üşütmeyi biraz toparlar.

Benim kusumda ishal hem de fazlasiyla bugun veteeinere gittim ve enteroks verdi sizce dogrumu bu veterinerler ne için okuyolar bu bölümü anlamis degilim

benimde kusum ayni durumda ama yiyip iciyor bide ishali yok sadece buzudup duruyo uyuyi surekli ayaklarida soguk antibiyotik verdi veteriner ama su icmiyor hic bende gunde agzina bibdamla damlatiyorum ne kadar dogru yapiyorum bilmiyorum ama eski halindan biraz daha iiyi

Geri