Antibiyotik ve Vitamin

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Ahmet Talha tarafından 13 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

1. Ahmet Talha

Ahmet Talha Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Merhaba,
    Kuşum nezle halsizlik ve ishal belirtisi olunca veteriner götürdüm. Şırıngaya antibiyotik ve vitamin koydu ayrı ayrı 2 tane. Ama Bi an boşlukta kaldım ve hangisi antibiyotik hangisi vitamin emin olamıyorum. Biri saydam diğeri pembe renkli. Ne yapabilirim? Antibiyotiği Şırıngayla ağzına vereceğiz vitamini de suya damlatiyoruz. Galiba ben tam tersini yaptım sorun olur mu?
    Bi de verirken 1 damla dedi ama sakarın teki olunca şırıngayı sıkmama rağmen damla olsun diye biraz fışkırdı ve kuşun yüzüne geldi.

2. Hayvansever03

Hayvansever03 Profesyonel

Beğenileri:
    687
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Tam tersini yaptıysanız sorun olabilir doz aşımı veya yetersiz kalma hususları meydana gelebilir. Veterinerinize danışıp hangi ilacın antibiyotik hangisinin vitamin olduğunu sormalısınız. İletişim numarasından arayın.

3. Ahmet Talha

Ahmet Talha Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    bu şehirde yeni olunca çıktım bulduğum ilk veterinere gittim ya mecburen. Antibiyotik vermek yerine sarımsağın 4te 1 kadarını suyuna karıştırıp o şekilde su vereceğim düzelme olmazsa pazartesi evin arkasında olduğunu öğrendiğim veterinere gidecem.

4. Hayvansever03

Beğenileri:
    687
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane
    İlaca başlamadınız mı? Başladığınız tedaviyi bitirin derim. Antibiyotikler insanlar için başlandığında devamı getirilmesi gereken, yarıda kesilmemesi gerekn ilaçlardır bunu biliyorsunuzdur. Kuşlar için de aynı durum geçerli olabilir. Net bilgim yok araştırın derim.

5. _alper_

_alper_ Süper Üye

Beğenileri:
    27
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Yarın sabah telefon açıp sorun muhtemelen aciklardir. Sarimsakla antibiyotik birbirini karşılayacak seyler degiller pek. Kuşunuzun gercekten antibiyotiğe ihtiyacı varsa vermeniz lazim.

6. Ahmet Talha

Ahmet Talha Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Başladım bugün akşam. 3 gün kullan bir gelişme olmazsa geri gel dedi. Ama şırınga ile 1 damla vermek çok zor bir şey azıcık basınça fışkırıyor. Korkuyor gelmiyor da yakınına mecburen yarın sabah da elle vereceğiz ağzına. Bugün yüzüne fln geldi ceresinin üstü sertlesti ilaç yüzünden. Burnu da turuncu bir şey yüzünden küçülmüş hirilti çıkarıyor nemli bezle sileceğiz sorun olmaz umarım.
    Bakalım aradım öğrendim. Elimizle tuttuğumuz zaman da başını fln silecem mecburen ıslah gagalamaktan tüylerini kafası yeşil oldu ve ilaç geldi sertlesti rahatsız etmesin hayvanı kasıyor kafasını sürekli.

7. Yağmur-milka

Yağmur-milka Site Bağımlısı

Beğenileri:
    18
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Bir damla gerçekten zor bu yüzden bana veteriner insülin iğnesi verdi daha yumuşak pistonu ben iki gün damlatamadım bir kaç damla elime damlatıp bir kaç kere yalattım ıslak birşey gördüğünde dayanamıyor zaten damlattıpım gündede Damla’yı oluşturdum kuştan uzak sonra yere damlatmasan ağzına ama o zamanda kustu ağır geldi galiba

Arda Gçe bunu beğendi.
  8. Ahmet Talha

Ahmet Talha Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Bir damlayı tutturmak zor Napacaz bilmiyorum biz de. Eziyet ediyoruz sevdiren opturen kuşum şimdi beni görünce kaçıyor başını sabit tutmak için mecburen biraz sıkıyorum, acemiyim. Üzülüyorum tadım hiç yok.

9. Süleyman YERLİ

Süleyman YERLİ Profesyonel

Beğenileri:
    853
    Yer:
    Darıca / KOCAELİ
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 ile 5 tane
    Eczaneden damlalık isteyin

Yağmur-milka bunu beğendi.
  10. Hayvansever03

Beğenileri:
    687
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Burun delikleri tıkandıysa elma sirkeli suya batırılmış pamuklu çubukla o bölgeyi silin.

11. Semiha Feyza BAYYURT

Beğenileri:
    22
    Yer:
    Ankara
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Kedi, Akvaryum, Diğer E. Hayvanlar
    Kuş sayısı:
    5 ile 10 tane
    Bence riske girmeyin.Emin değilseniz başlamayın kuşlar için antibiyotikler zarar vericidir aynı zamanda..Malesef ilaçlar her durumda yapıcı olamıyor..Önce sorun..
    Her durumda ilk olarak bitkilere başvurun.Belli başlı bitkiler bu kuşlarda çok işe yarıyor.Doğada içgüdüleriyle kendileri bulup yiyor fakat kafes kuşlarına bizlerin vermesi gerekiyor..Bu yüzden bitkileri acil durumlar için evimizde bulundurmamız lazım.Mesela kekik bitkisi çok güçlü bir antibiyotiktir..Ben hastalık durumlarında kür olarak kullanırım..Ayrıca karahindiba bitkisi karaciğer için birebirdir..Dışkıda hazmedilmemiş yemler varsa muhakkak başlarım örnek olarak..
    Link veriyorum okuyun lütfen:
    http://papaganokulu.org/bitkisel.html

http://papaganokulu.org/ilkyardim.html

Sayfayı Paylaş