ANTİKANİBAL, Suda Çözünen Toz (ROCHE)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve muhabbetkusu tarafından 17 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. muhabbetkusu
  Çevrimdışı

  muhabbetkusu Site Yöneticisi
  Yönetici

  Katılım:
  16 Ocak 2013
  Mesajlar:
  3.083
  Beğenileri:
  29
  Antikanibal, kanatlılarda kanibalizm olgularına karşı kullanılmak üzere çoğul vitamin ve sakinleştirici ajan niteliğindeki bromürlerin kombinasyonu esasına göre hazırlanmış olan ve içme sularına katılarak kullanıma özgü toz bir formülasyondur.

  Farmakolojisi ve özellikleri : Bu ürün, etken madde çeşitliliği ve içeriği bakımından çoğul farmakolojik etki meydana getirebilecek niteliktedir. Bu bağlamda; A vitamini, deri ve mukozal membranların şekillenmesi ve korunması, büyümenin düzenlenmesi ve görme cisimciklerinin şekillenmesi yönlerinden kesinlikle gerekli olan bir besinsel öğedir. B1 vitamini, karbonhidrat metabolizmasını düzenler. Sinirler ve kalp kasının normal işlevleri için önemli bir besinsel öğedir. Eksiklik durumlarında; büyüme depresyona uğrayarak gelişme geriler. B6 vitamini, protein metabolizmasında temel işlevlere sahiptir. Niasin, deri ve sindirim organlarının normal işlevleri için gerekli olan bir vitamindir. Ayrıca çok sayıdaki metabolik olaylara karışır. B12 vitamini ise; normal kan şekillenmesi, büyüme ve protein metabolizması için kesinlikle gerekli olan bir ajandır. Aynı formülasyonda yer alan inorganik brom bileşikleri ise, sinir sistemi üzerinde baskılayıcı ve yatıştırıcı etkiler oluşturur.

  Kullanılma yerleri : Antikanibal, kanatlıklarda tüy yolma ve kanibalizm olgularının iyileştirici ve koruyucu sağaltımı( tedavi etmek ) amacıyla kullanılır.

  Kullanılma şekli ve dozları : Bu ilaç tüy yolma ve kanibalizmin başlangıcında 1 litre içme suyuna 5 gram miktarında katılarak hayvanlara bir hafta süreyle içirilir. Belirtilen süre olayların engellenmesi için genellikle yeterli olur. Tüy yolma ve kanibalizmin tekrarlanmasında aynı uygulama bir kez daha tekrarlanır.

  Ticari şekli : Antikanibal, 250 gram ve 1000 gramlık ambalajlarda sunulmaktadır.
   

Sayfayı Paylaş