Karadeniz Pet

Anüs bölgesindeki tüyler

BebeQ61

Meraklı Üye
Arkadaslar öyle fazla tüy döken bir kus değil normal yani bugün sanki elime aldığımda anüs kısmında az acılma görür gibi oldum tüy anlamında bende is ciddiliğe varmadan bilgi almak istedim sizden. Normal mi olurmu yani? Daha cok ciddilesirse ne yapmam gerek acaba?:)

dışkısı nasıl normalmi ishalmi ?

peki kendimi dökülüyo tüy yoksa kuşmu yoluyor?

benim bildiğim kadarıyla anlattıgın ishalden olur veya pazarzitten olur dış parazitten popoya dışkı yapışmaz ama tüy yoldulur spreyler var o spreylerle kanat altları spreylemen gerekli kafes temizliğine dikkat etmelisin iç parazit içinse koruma amaçlı olarak 15 günde 1 limon diğer gün elma sirkesi diğer gün ise su olarak düzenli yapmalısın limon ve elma sirkesi suyuna 10 damla şeklinde olmalı iç parazit mevcut ise ilaç kullanmalısın buda veterinere gidip dışkıyı test ettirerek anlasılır. yani bi veterinere gitmen iyi olur

benim bildiğim kadarıyla anlattıgın ishalden olur veya pazarzitten olur dış parazitten popoya dışkı yapışmaz ama tüy yoldulur spreyler var o spreylerle kanat altları spreylemen gerekli kafes temizliğine dikkat etmelisin iç parazit içinse koruma amaçlı olarak 15 günde 1 limon diğer gün elma sirkesi diğer gün ise su olarak düzenli yapmalısın limon ve elma sirkesi suyuna 10 damla şeklinde olmalı iç parazit mevcut ise ilaç kullanmalısın buda veterinere gidip dışkıyı test ettirerek anlasılır. yani bi veterinere gitmen iyi olur

Tedavi önermeden önce hastalıktan emin olmakta fayda var , popodaki tüylerin kavlak olması normal , resim çekip yüklerse kesin sonuç veya tedavi önermek daha mantıklı. Kanaatimce evham yapıyor arkadaş , kuşu gayet sağlıklıdır . Sıkıntı edilecek bir durum yoktur yine de foto yüklemede yarar var.

bende o yüzden veterinere götür dedim kuşu göremediğim için veterinere gidince belkı veteriner kusu görüp hiç bişeyi yok diycek ben ona özel mesajdada söyledim ilk önce tedaviye başlamadan önce veterinere git diye

Son düzenleme:
Geri