Karadeniz Pet

Apartman dairesinde kaç kuş beslenir ?

muhabbetciavukat

Meraklı Üye
Apartman dairesinde kac kus beslenir arkadaslar ?

Vallahi o birazda komşularınızın insafına kalmış bir durum :) Mesela ben Allah nasip ederse yaz döneminde evimde 8 çift besleyeceğim inşAllah :)

Bende şuan 20 kus var ayriyetten yumurtalar da çıkmaya başladı bi ara 30 a yaklaşmıştı. Ben bide cami da açıyorum etraftaki kus seslerine karışıp gidiyor 1 senedir kimse şikayet etmedi :d

Vallahi o birazda komşularınızın insafına kalmış bir durum :) Mesela ben Allah nasip ederse yaz döneminde evimde 8 çift besleyeceğim inşAllah :)

Hocam ben en fazla 4 cift besleyecegim ama sesleri nedir bilemiyorum komsularda tanimam etmem :D sikinti cikarirlar mi 4 cift ya sesleri okadar cok mu ki

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:02 -->-> Daha önceki mesaj 23:02 --

Bende şuan 20 kus var ayriyetten yumurtalar da çıkmaya başladı bi ara 30 a yaklaşmıştı. Ben bide cami da açıyorum etraftaki kus seslerine karışıp gidiyor 1 senedir kimse şikayet etmedi :d

Yhocam kisin cami tum gun acik birakamam kışın 4 cift yani 8 kus sence cok sikinti olurmu ki

4 çiftin sorun yaratacağını düşünmüyorum.

Cami soylememin sebebi hani daha çok ses gidiyor etrafa ama.kimse rahatsız olmuyor. 8 kus pek sorun yaratmaz ama bir tane cennet papağanı hepsinden beter ses yapar aklında bulunsun çok çektirdi bana :D bırak komşuları ben rahatsız oldum

Ben 16 kuşa kadar baktım bakıyorum da
4 çift de sıkıntı olmaz sanmıyorum

Tamamda arkadaslar hicmi koku pislik olmuyor.Benim 1 ciftim var ne koku eksik oluyor ne pislik.Hanimla kavga ediyoruz resmen :) Siz kac ciftten bahsediyoruz...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Tamamda arkadaslar hicmi koku pislik olmuyor.Benim 1 ciftim var ne koku eksik oluyor ne pislik.Hanimla kavga ediyoruz resmen :) Siz kac ciftten nahsediyoruz...

Hocam ozel oda spreyleri var saatte 1 kere odaya fis fis yapiyormotomatik , gunluk havalandirma 10 dakika yetiyor misir granulu veya kokulu taban altliklari var 1 cm surerseniz ne koku kalir ne baska bisey pislikler icin pvc kafesler kullanisli on korumalikla herhangi pislik olmuyor taban altligi duruma gore 3 4 ay gidiyor misir granulu , biraz daha ozen gosterirseniz kimseyle kavga etmemis olursunuz ama bizimkiler gibi kusa parami harcanir kafasindaysa ev halki oaman sıkıntı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:05 -->-> Daha önceki mesaj 01:04 --

Cami soylememin sebebi hani daha çok ses gidiyor etrafa ama.kimse rahatsız olmuyor. 8 kus pek sorun yaratmaz ama bir tane cennet papağanı hepsinden beter ses yapar aklında bulunsun çok çektirdi bana :D bırak komşuları ben rahatsız oldum

Tahmin ediyorum o elemanlarin sesleri cidden cok ciyak :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:06 -->-> Daha önceki mesaj 01:05 --

60 dan fazla kuş besliyorum sorun daha çıkmadı...

Yalitim var mi evde ses yalitimi

Hocam ozel oda spreyleri var saatte 1 kere odaya fis fis yapiyormotomatik , gunluk havalandirma 10 dakika yetiyor misir granulu veya kokulu taban altliklari var 1 cm surerseniz ne koku kalir ne baska bisey pislikler icin pvc kafesler kullanisli on korumalikla herhangi pislik olmuyor taban altligi duruma gore 3 4 ay gidiyor misir granulu , biraz daha ozen gosterirseniz kimseyle kavga etmemis olursunuz ama bizimkiler gibi kusa parami harcanir kafasindaysa ev halki oaman sıkıntı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:05 -->-> Daha önceki mesaj 01:04 --

Tahmin ediyorum o elemanlarin sesleri cidden cok ciyak :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:06 -->-> Daha önceki mesaj 01:05 --

Yalitim var mi evde ses yalitimi
Bugun bir tane pvc kafes yaptirdim zaten.Bu misir granulu kuslar kanat cirpinca falan toz yapiyormu alip kullanmayi dusunuyorumda faydasi oluyormu..

Bugun bir tane pvc kafes yaptirdim zaten.Bu misir granulu kuslar kanat cirpinca falan toz yapiyormu alip kullanmayi dusunuyorumda faydasi oluyormu..

Olmaz olurmu kus kakasini kurutarak icinde hapsediyor kokuyu vs. Bakteri olusumunuda ehelliyor. Daha kaliteli taban altliklari var kokulu mesela kafes icine guzel bir koku salıyor kakalari icine hapsediyor koku olmasini engelliyor guzelde kokuyor bira pahali tabi geanule gore

3 çift az bana göre ama üstüne sultanların cıyaklayışı çıkınca tamamdır. Rahatsız deiller ama memnun da deiller :D .

Ben aldım Mısır granülünü memnunum toz yapar diyenler hikaye gayet güzel gram koku yok bende 2 çift besliyorum evimde Mısır granülü Almanı tavsiye ederim

Geri