Karadeniz Pet

Aradan Sonra Devam Üretime

korkmaz256

Meraklı Üye
arkadaşlar kısa bir süre ara verdiydim üretime birkaç olaydan dolayı şimdi bastan baslıyorum.. aklıma bir soru takıldıda düşüncelerinizi paylaşırsanız memnun olurum..

normalde kuşların çift olarak fiyatı kafessiz 60-70 Tl civarı bende diyorumki Bir salma yapim büyük her çifte 70 TL vereceğime Tane Tane alim tanesi 20-25 TL . salmaya atim onlar eşlerini seçincede kafeslere alırım diyorum ... dahamı iyi olur sizce.. BİR çifte 70 TL vermektense ben çiftine 50 TL veririm topluda alırsam tanesini 20 TL ye alırım yani 70 tlye bir çift alacam yerde 100 TLye 2 Çift artı bir kus daha almış olurum ... böyle dahamı iyi olur ...

Bu büyüklükte bir salmanız var ise dediğiniz şekilde kuşların eşlerini seçmelerine imkan tanımak ve daha sonra ayırmak mümkün. Bu işin şöyle bir sorunu olabilir; kuşun tanesi 20-25 tl den alıp ona eş beğendirene kadar 3-4 kuş alırsanız hazır olan takıma 70 tl vermekten daha masraflı bir iş yapmış olunur. Hazır takıma başta fazla para vermenin amacı kesin yavru alınacağından emin olmaktır.

Bu büyüklükte bir salmanız var ise dediğiniz şekilde kuşların eşlerini seçmelerine imkan tanımak ve daha sonra ayırmak mümkün. Bu işin şöyle bir sorunu olabilir; kuşun tanesi 20-25 tl den alıp ona eş beğendirene kadar 3-4 kuş alırsanız hazır olan takıma 70 tl vermekten daha masraflı bir iş yapmış olunur. Hazır takıma başta fazla para vermenin amacı kesin yavru alınacağından emin olmaktır.

peki eş tutmaları çokmu uzun sürerki ztn kızışmışlarını seçeceğim uzun sureceğini sanmıyorum aslında hazır çift almak mantıklı ama öğrenciyim durum yok şimdiden para biriktirmeye basladım ... hayırlısı bu arada yorumunuz içi tşkür ederim

eğer salma tipi seçim yaptıracaksanız kuşları bilinen üreticilerden almalısınız. öncelikle hastalık riskini ortadan kaldırmanız gerekiyor. salmada sirkülasyon sağlayabilmeniz önemli. demek istediğim, eş olarak gözlemlediğiniz çifti hemen kafese almalı, sorun yaratanları da uzaklaştırmalısınız. 3-4 aylık kuşlar alırsanız salmada daha rahat edersiniz ve eş tutmaları da daha kolay olur. erişkin kuşlar birbirlerine zarar verebilirler.

eğer salma tipi seçim yaptıracaksanız kuşları bilinen üreticilerden almalısınız. öncelikle hastalık riskini ortadan kaldırmanız gerekiyor. salmada sirkülasyon sağlayabilmeniz önemli. demek istediğim, eş olarak gözlemlediğiniz çifti hemen kafese almalı, sorun yaratanları da uzaklaştırmalısınız. 3-4 aylık kuşlar alırsanız salmada daha rahat edersiniz ve eş tutmaları da daha kolay olur. erişkin kuşlar birbirlerine zarar verebilirler.

alacağım kuslar 7-8 aylık olcak anaç olcak yani sorun olurmu

dişiler bu evrede ortak eşleri seçerlerse kızgınlık dönemlerinin de etkisiyle birbirlerine zarar verebilir. aynı şey erkekler için de geçerli. bu şekilde seçimler için salmanızdaki kuş sayısının gerçekten iyi miktarda olması lazım.

Çok uygunmuş fiyat.. Çiftlik kurmuş o zaman :)

maşşalllah maşşallah abi ztn pazardada yeri var satıyor maşallah evdede bir oda kusu var duvarlar dolu pazar dışında evin önü arabalarla gelip kus alıyorlar adam baya ünlenmiş maşşalah kuslarıda iyi ama

Geri