Karadeniz Pet

Aralarında hareket yok

Ekincan EROL

Emektar Üye
arkadaşlar kuşlarım alalı 4 gün oluyor kafese falan alıştılar. Ancak hiç yakınlaşmadılar. Bir kere erkek kuş yanaşayım dedi dişi kuş gaga attı daha sonrada olmadı hiç birşey çiftleşmesi için aldım kuşlarımı yavru eğitmek istiyorum. İşte kuşlarım...
n40v9.jpg

n40vw.jpg

n40vn.jpg

n40w8.jpg

n412p.jpg

n4133.jpg

n413m.jpg

n413w.jpg

Mama vitamin nijer çedene mürekkep balığı kemiği gaga taşı mineral blok her şeyleri hazır kafeste

Dişi kızışmış, aynı tünekte duruyorlar ve sakin görünüyorlar. Tüm takviyeleri yapıyormuşsunuz zaten, bir süre bekleyin çift olmuşlar gibi duruyor buradan. Ufak gagalamalar olacaktır, bunları kafanıza çok fazla takmamalısınız :)

Bu iş üç beş günde olacak iş değil sabredeceksin kuşların yeni geldiği ortama alışması en az 1 ay sürer ondan sonra bakım şartların iyi olacak sonra yine sabır sabır ama kuşların yaşı müsait gibi yalnız kuşlarda kızışma belirtisi yok.

4 günde ciddi ciddi çiftleşmesini+yavrulamasını mı bekliyorsunuz.

Bu iş üç beş günde olacak iş değil sabredeceksin kuşların yeni geldiği ortama alışması en az 1 ay sürer ondan sonra bakım şartların iyi olacak sonra yine sabır sabır ama kuşların yaşı müsait gibi yalnız kuşlarda kızışma belirtisi yok.
Daha ne yapmam lazım kızışmaları için

Biraz zaman dişinin ceresi kızarmaya başlamış bak hemen her şey olsun istiyorsunuz. Zaman zaman zaman :)

Öncelikle kuşlara biraz zaman verin 15 gün gibi kuşlar yeni ortama alışıp kendilerini güvende hissetsinler sonra yapacaklarınızı forumda bulabilirsiniz.

kuşlarınızı dikkatli gene öle izlerseniz birşey beklemeyin yemini suyunu vitaminlerini verin kendi hallerine bırakın

birde çoğu kişi ceresi kahverengi olunca çifleşmeye hazır sanıorlar benim arkadasımın 4çifti var kuşları ceresi beyaz ikende çiftleşiorlar önemli olan yaşının erişkin olması

Ceresinin kırmızılaşma evresi 9 aylıkken olur ve kızıştığının artık yumurta yapabileceğinin bir göstergesidir. Bu böyle bilinir :)

tmm öğlede 1yaşındaki kuşun cere kahverengi olmadanda çiftleşip yumurta yapabildiğini söledim ben

Arkadaşlar dişi kuşumun ceresi açık maviye oldu. Acaba iyi mi bakamıyorum, hiç bir şeyleri eksik değil. Kahverengiden maviye döndü ya.

eve alışınca tekrar kızışıp kahverengi olur. tabii kesin değil.

yaa 4gün alışmaları için çok bile beimi 2. gün elime geldi 1 haftaya çifleşirler merak etme

kuşlara iyi bakım yaparsan mama vs. gibi tekrar eski haline gelir

kuşların her gün her şeyi hazırlanıp veriliyor. Kuşlar eve geleli iki haftayı geçti çok sessiz sakin kimsenin girmediği bir odada kalıyorlar.

Geri