Karadeniz Pet

Aranıza bir misafir daha geldi..

Atılım BUKAĞIKIRAN

Onursal Üye
Merhaba. ismim Atılım
30 yaşındayım, istanbul pendikte oturuyorum. civarlarda oturanlar için söyleyebilirim ki, e5 yanyoldaki vergi dairesi - maliye kompleksinde memur olarak çalışıyorum.. muhabbet kuşu yetiştiriciliğine hobi olarak başladım. elimde 2 çift ve 1 yavru muhabbet kuşum var. sizlerinde destekleri ve tecrübelerinizi benimle paylaşmanız sonucu sağlıklı kuş sayısını arttıracagımı ümit ediyorum.. inşallah Rabbimin izni ile hayırlı bir işe kalkışmışımdır.. evimin bodrumunda yaklaşık 25 metrekare büyüklüğünde bir oda mevcut.. içerisine 4 metre kare büyüklüğünde (2mx2m) tel örgülü bir sistem hazırlıyorum.. kuşlar şuan için çifthanede bulunuyor.. hazırlıklarımı bitirince tam kararımı veremedim henüz fakat 1. alternatifim, çifthaneyi de kapıları acık sekilde iceriye dahil etmekten yana.. 2.alternatifim ise, çifthaneyi iptal edip, yuvalıkları duvara montelemek ve içeriye bir çok tünek koymak.. kuşlarımın kısmen de olsa uçabilmelerini istiyorum.. hertürlü fikre hazırım.. siz değerli üstadlarımdan tecrübeleriniz dogrultusunda beni bilgilendirmenizi istiyorum..

Allah'a emanet olun dostlar..

Kardeşim oyle bir alanın varsa bodrum katta, pvc kullanmanı tavsiye ederim. Ayrıca bodrum hava alıyor mu sıcaklık kaç dereceye kadar düşüyor, bilgili arkadaşlarla keşif yapılsa daha sağlam,mantıklı,bir iş olur

Kardeşim oyle bir alanın varsa bodrum katta, pvc kullanmanı tavsiye ederim. Ayrıca bodrum hava alıyor mu sıcaklık kaç dereceye kadar düşüyor, bilgili arkadaşlarla keşif yapılsa daha sağlam,mantıklı,bir iş olur

2 penceresi mevcut.. gündüzleri yeterli ışık alabiliyor.. havalar malum ısınıyor.. nem ve sıcaklık ayarlaması için birşeyler düşünüyorum.. haftasonuna kadar bitirebilirsem resimlerini sizlerle paylaşmak istiyorum

Anladım hayırlısı ile biter inşallah kardeşim, birde duvar boyalımı yoksa düz betonmu, yakın olsam yardımcı olurdum kardeşim

Anladım hayırlısı ile biter inşallah kardeşim, birde duvar boyalımı yoksa düz betonmu, yakın olsam yardımcı olurdum kardeşim

duvarlar sıvalı ve beyaz kireç boya yapılmış.. gayet iyi durumda.. odada rutubet falan yok.. bildiğimiz bir oda şeklinde..

Gayet güzel kireç en sağlıklısı bendede aynı şekilde kireçli, içerdenısı yalıtımı yapma imkanın varsa güzel olur, ben bu yıl yazın yapacağım, hem ses hem ısı aynı anda oluyor zaten,

Gayet güzel kireç en sağlıklısı bendede aynı şekilde kireçli, içerdenısı yalıtımı yapma imkanın varsa güzel olur, ben bu yıl yazın yapacağım, hem ses hem ısı aynı anda oluyor zaten,

çok güzel olur.. iyi fikir bende deneyebilirim yalıtım işini.. sizin kuşlarınız da salmada mı

kuşların 1 çifti henüz eş tuttu.. çiftleşme gözlemleyemedim.. araya 1 -2 erkek dişi daha karıştırıp kendileri eş seçebilsin istiyorum.. çiftleşmeyen çiftte dişi tüy dökümünde sanırım..

Valla güzel kardeşim ben tek kuş ile başladım sonra 14 takım oldu imkanı oldukça aldım, seri üretime geçtim sanki

çok güzel ya.. bende 2 çift var henüz.. 1 çiftin daha önce 3 4 kuluçkası olmuş.. arkadaştan aldım.. yeni kafeslerinde çiftleşme gözlemleyemedim.. erkek yanaşıyor.. dişi izin vermiyor.. diğer çiftte dişi tüy dökümünde.. bakalım hayırlısı

çok güzel ya.. bende 2 çift var henüz.. 1 çiftin daha önce 3 4 kuluçkası olmuş.. arkadaştan aldım.. yeni kafeslerinde çiftleşme gözlemleyemedim.. erkek yanaşıyor.. dişi izin vermiyor.. diğer çiftte dişi tüy dökümünde.. bakalım hayırlısı

Hayırlısı olsun bakalım kardeşim önemli olan adım,atabilmek, rabbim utandırmasın

aminn inşallah..

Allah utandırmasın,inşallah düşündüklerinizi hayata geçirebilirsiniz hayırlısıyla.

Yakın zamanda fotoğrafları paylaşırsanız çok güzel olur.Başarılar

inşallah yakında paylaşacam.. işler dolayısı ile biraz agır ilerliyorum.. kuş sayımda cok az.. hayırlısı bakalım

Atılım Bey hoşgeldiniz maşaallah Pendik üyemiz artıyor hayırlı uğurlu olsun.. Bence o odayı salma yapmayın pvc box sistemi yapın

hoşgeldiniz...