Karadeniz Pet

Arkadaslar 4 ayliktan kucuk erkek muhabbet kusum var

Masumum zaten bana alıştı 1 ay dolmadan.
Yine de, alışmamış olsa sizi dikkate almazdım.
Bilginizi prim karşılığında satıyorsunuz.
Amacın ne acaba ?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enteresan işler :)

Masumum zaten bana alıştı 1 ay dolmadan.
Yine de, alışmamış olsa sizi dikkate almazdım.
Bilginizi prim karşılığında satıyorsunuz.
Hayir boyle bir sey yapmiyorum...

Ben sadece kusumu egittim bunlari yapmak icin butun internet sitelerini gezdim sizin ugrasmamaniz ve daha cabuk yapabilmeniz icin boyle yaptim

Size yardim etmeye calisiyorum prim kazanmaya asla lutfen boyle dusunmeyin

Tesekkur ederim kusunla mutluluklar.....

bence yambukkale doğru söylüyor
Aarkadaslar bunun uzerinden nasil prim kazanatim ki ben ya benim amacim benim yapmak istediklerimi uzun surdugu icin size kisaca belitmek istedim bunun uzerinden ne prim ne de para kazaniyorum sonucta bu bir muhabbet lusu forumu bend e kusum hakkinda bilgi verdim eger isterseniz bu sureci sizlerle paylasmam arkadaslar

Sayginiz icin tesekkur ederim...

Senem hanım arkadaslar tam olarak neler yaptığınızı madde madde yazmanizi istiyorlar. Herhalde yazının içeriğinde bulamadilar. Yoksa tabiki burası bilgi ve paylaşma forumu. Herkesin herkesin tecrubelerine ihtiyacı var.

@Uğur GENÇ Buradaki yazıları da bir okursan üstad ilgili bir arkadaşla alakalı...

Arkadaşlar , bilgi paylaşan arkadaşlara daha yapıcı eleştiriler yapmaya özen gösterelim. İnsanların iyi niyetle birşeyler paylaştığını varsaymak esas olmalıdır. Aksi ispatlanmadığı sürece.

Arkadaşlar küçük bir yanlış anlamadan veya sorundan dolayı birbirimize kırıcı hitaplarda bulunmayalım. Fatih Sultan Mehmet Kötü niyetli,alay edici,aşağılayıcı vs. yorum yapanlar forum kuralları gereği yasaklanacaktır.(yasaklanmıştır)

Benimde aynı sizinki gibi bir kuşum var 4 aylıktan küçük 2buçuk 3 aylık erkek ama geleli 3 gün oldu ve hala korkuyo elime gelöiyo elimden yem yemiyo geldiğinden beri hiç yem yemedi 3 günde ballı kraker yedi ve bitti bugün normal yem tarafından yemiyor öğretmeye çalıştım içeri soktum yemliği 2 3 kere yedi ve bugün yanlışlıkla 1 kere dışarı kaçtı yem yedirmeye çalışırken de kaçtı zor soktum kuşunuzu nasıl alıştırdınız lütfen banada yardım edin

Benim kuşumda 3 aylığa yakın. 35 günlükken sahiplendik. Daha sizde 3. günü ise daha erken.Eğer yemliğe alışmadıysa çay tabağı gibi derin olmayan bir şeye yem dökebilirsiniz. O mecbur yiyecektir. Yeme alışınca onu kaldırıp yemliğe koyun ister istemez yemliğe gelecek. Kendinize ise zamanla alışacak. Bende ilkten ümitsizdim :) Sakın elinizle yakalamayın güveni kaybolur. Ben ilk zamanlar ona oyuncaklar veriyordum. Renkli, plastik top falan bunlar ilgisini çekiyor. Mavi, kırmızı, yeşil renkte şeyler dikkatini çeker kuşun. Benim kuşum plastik telefon kabıyla uğraştı önce mavi renkliydi. Sonra top aldım ona küçük kırmızı onu sevdi onunla oynamaya başladı, tespih falan dikkatini çekiyor. Daha sonra o sevdiği oyuncakları elinize alıp kendinize çekebilirsiniz. Bize ilk defa kafesindeki tünekle geldi. Beyaz boru var ya kafeste durduğu, onunla. Onu biliyor tabi dışarı çıkarttım boruyu kondu hemen. Sonra o borudayken boruyu babamın omzuna yaklaştırdım, ilkten kaçabilir ama pes etmeyin. İki üç kere öyle yaptık ve sonra babamın kazağıyla uğraşmaya başladı, ensesiyle falan. Yani demek istediğim renkli oyuncaklara daha kolay alışırlar, ilk önce onları verin daha sonra oyuncaklar sayesinde kendinize alıştırın. Elinizden yemek yemeye de başlar böylece. Zaten zamanla size kesin alışacak. Daha sonra bıkabilirsiniz :D Benim kulağıma konuyor üç gündür kulağımı hissetmiyorum valla :D

Konuşturma olayı nasıl oluyor.

Parmağınıza aldığınızda veya yanınızdayken ona sadace aynı kelimeyi söylemek lazım. Muhabbet kuşları taklitçi ve meraklılar o yüzden sizin söylediğinizi söylemeye çalışırlar. Ama 2 aylık kuştan bunu beklemeyin. 5 6 aylıkken konuşmaya başlar. Benim kuşum 3 aylığa yakın ben onu bir ıslıkla çağırıyordum hep aynı ıslığı öttürüyordum şimdi bakıyorum o ıslığı ötüyor :)

Geri