Karadeniz Pet

Arkadaşlar acil yardım kuşum çok hasta

• Konbuyu başlatan fzt66
  • Başlangıç tarihi
F

fzt66

Guest
Arkadaşlar haftasonu şehir dışına çıkmıştım kuşum çok sağlıklıydı heralde kaynanam camı açmış kuş hava akımına maruz kalıp üşütmüş pazar günü döndüğümde kuşum tamamen tüylerini kabartmış ve kafes tabanı acayip bir şekilde tüy olarak gördüm. Hafif isali vardı sesi kısık çıkıyor ve erkek kuşun koynuna sokuluyordu tünekte bu gün aviastım avidiare ve avisol vitaminlerini karıştırıp 2 damla ağzına damlattım sularınada 10 ar damla damlattım her bir ilaçtan fakat kuşum son 1 saattir sanki yutkunamıyor kafasını yukarı it ip ağzını açıp kapatıyor
8usarepu.jpg
5uga9upy.jpg
ağzında da köpük oluşmaya başladı.
qepa2aqe.jpg

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kıyamam sıcak tutmaya çalışın kötü görünyor inş dahada kötüleşmez iyileşir biran evvel :(

Acaba ilaçlarin hepsini fazla oranda mi kariştirdiniz???

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:20 -->-> Daha önceki mesaj 01:20 --

Fazla fazla kullanilan ilaç yan etki yapar

Diğer kuşun yanından ayırayımmı?

gercekten üzücü bi görüntü valla yazık ya ınsallah ıyılesır bı kac gune. bence odasını sıcak tutun

Sıcak tutun derken kaç derece

derece 20-21 olsun kafesin üstünü örtebilrsin peteğin yadasobanın yakınına koy ilaçlar banada fazla geldi yenisini hazırlayabilirsin inş iyileşir

Bide diyo ki valla tek o odanın camını açtım başka odanın camını açıp ceryanda bırakmadım diyo

İlaçlar fazla değil ama direkmi ağzına damlattınız o sprun yaratabilir sulandırıpta verseydiniz cünkü aviastım ağıza damlatıldığında kuşun ağzını yakabiliyormuş.

Direk damlattım 3 ünden 10 ar damla ayrı bir kaba koyup kkarıştırıp 2 damla damlattım ağzına.

İlaci kullanmadan önce bi hekime bir bilene danişsaydiniz çok tehlikeli dozajin aşimi ..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:57 -->-> Daha önceki mesaj 01:57 --

İnşallah iyileşir canim ya yazik:(

Diğer kuşun yanından ayırayımmı?

tabi hemen ayırın başka bır sorunda olabılır kuşda agzından kopuk gelıyor dıyorsunuz

Erkek kuşu hemen dişinin yanından ayırın çünkü erkek de hasta olabilir.Hemen bir veterinere gitmenizi tavsiye ediyorum ayrıca o köpük dediğiniz de kusmuk sanırım.Geçmiş olsun :(

Geri