Karadeniz Pet

Arkadaşlar Allah Rızası için Acil Yardım Edin :(

Umut Doğan

Yeni Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşum Şımarık eve geleli 16 gün oldu. Dün yanlışlıkla stor perdenin üstündeyken stor perdenin yanlışlıkla çekilmesi sebebiyle bir an arasında kaldı ve hemen geri açtık çıktığında sol ayağının hiç hareket etmediğini fark ettim, boş bir şekilde duruyordu ve sol kanadı açık bi şekilde kaldı. Tüneklerine çıkmaya çalışıyor gagası ve tek ayağı ile ve her denemesi düşmeyle sonlanıyordu. Hemen altına yumuşak bir bez serip yemini ve suyunu aşağı indirdim. Şuan zar zor tırmanmaya çalışıyor ve yamuk yumuk gidiyor arkadaşlar. Acayip bir vicdan azabı içindeyim lütfen yardım edin arkadaşlar ne yapmalıyım. :(

http://i.hizliresim.com/g4ZQgZ.jpg
http://i.hizliresim.com/ZA7l6k.jpg

Son düzenleme:
kırık falan yoksa incinmiştir elinizle hafif hafif ovun masaj yapın duzelir inşallah can çekişir gibi ötmüyosa Allahın izniyle bişey olmaz düzelir ayrıca resim atabilirseniz daha iyi olur

Son düzenleme:
Kafesten çıkartmaya korkuyorum kenarından çekip hemen atıcam.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:56 -->-> Daha önceki mesaj 18:38 --

UP UP UP Resimler eklendi arkadaşlar acil yardım lütfen !

büyük bi ihtimal incinmiş gibi geldi bana yani kırık gibi görünmüyo dediğimgibi hafif hafif masaj yapın iyileşir inşallah bişey kalmaz geçmiş olsun

Çok teşekkür ederim Allah senden razı olsun kardeşim. Krem türü birşey sürmeme gerek varmı ?

ARKADAŞLAR BAŞKA ÖNERİLERİ OLANLAR VE GÖRÜŞLERİ OLANLAR YAZSIN BEKLİYORUM CEVAPLARINIZI.

Topallayan ayağınla diğer ayağında bi renk değişmesi görüyor musun ? yakından gözlemde ?

Çok büyük bi renk farklılığı yok gibi benim gözlemimde aynı gibi geldi.

Ayağı incinmiştir ,
Kendiliğinden geçecektir ancak ; Takılabileceği yerlerden uzak tutmaya çalışın. Stor perdeye sıkışmış diyorsun yaşadığı kolay değil. Ilık su ile masajı uygulayabilirsin incitmeden. Büyük geçmiş olsun.

Geçmiş olsun,önceden beslediğim hint bülbülüne de böyle bir şey olmuştu birkaç günde düzelmişti. İnşallah düzelir

Allah razı olsun arkadaşlar hepinizden. Yatarken ayakkabı kutusuna koydum yoksa demirlere çıkıyor ve düşüyor kutuda uyuyor sonra sabah gene kafesine geçiriyorum.

Ben genede pazartesi günü fırsatım olursa Ankara Fakültesindeki Veteriner Hekimi tanıdığıma götüreceğim, röntgen çekelim dedi, gerekirse alçıya sararız dedi.

Bir iki yerde okuduğumda Vitaform verdiklerini duydum ne kadar yalan ne kadar doğru bilemedim pazartesi onuda alayım mı ?

ARKADAŞLAR CEVAPLARINIZA AÇIĞIM LÜTFEN CEVAPLAYIN

Allah senden de razı olsun inşallah , kafesin dışında bir ayakkabı kutusuna mı koyuyorsun ? Öncelikle böyle yapıyorsan ondan vazgeç kuşu kafesine koy ancak üzerini ört zifiri karanlık olsun oda . O şekilde yer değişimi kuşun psikolojisini etkileyebilir veterinerin görmesinden kesinlikle fayda var . Veterinere götürmüşken Vitaform'uda sormuş olursun .

bence ayağı kırılmış veterinere götürsen iyi olur zaten:(

Moderatör tarafında düzenlendi:
Burak kardeşim üstünü örtsem bile demirlere çıkmaya çalışıyor ve düşüyor düştükçe benim içim yanıyor oyüzden kutuya aldım ve sıkıntısı yoktu dün bugün denerim ama gene olursa kutuya alırım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:04 -->-> Daha önceki mesaj 20:03 --

Pazartesi veterinere götürdükten sonra onun izniyle masaja başlıyacagım inşallah.

Madem öyle yemini suyunu eksik etme hocam . Saygılar..

Geçmiş olsun kardeşim ovalarken acı acı öterse kırılmış olabilir, krem kullanmanı tavsiye etmem kuşu yakmayacak kadar sıcak bir suda fazla bastırmadan nazik bir şekilde ovala rahatlayacaktır, bir kaç güne geçmezse şayet o zaman veterinere götür... GEÇMİŞ OLSUN...

_______

Yeni Okudum, Götür o zaman daha iyi olur, tekrar geçmiş olsun...

Son düzenleme:
Allah razı olsun burak hocam sizede saygılar..

Emrehan hocam deneyeceğim eğer dediğiniz gibi çok öterse bırakırım.

Deneyin ama dediğim gibi nazik hareketlerle, yavaş yavaş, fazla bastırmadan yoksa dahada kötü olabilir durum...

Son düzenleme:
Anlıyorum emrehan hocam, yanlız siz böyle dedikçe ben dahada tedirginleştim dahada zor olucak galiba :/

Yok fazla panik yapmayın o zaman yapamazsınız, şöyle düşünün kendiniz ayağınızı incittiğinizde nasıl yumuşak masaj yapılmasını istersiniz, o şekilde yapın, ama kuşa göre ayarlayın hareketlerinizi, tedirgin olursanız yapamazsınız...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:32 -->-> Daha önceki mesaj 20:26 --

Hocam son durum nedir?

Geri