Karadeniz Pet

Arkadaşlar, bana bir akıl verin lütfen.

modernmabuse

Paylaşımcı Üye
2 erkek kuşum vardı aynı kafeste. Hiç kavga etmiyorlardı. Geçende pet shop önünden geçerken bir kuş gördüm çok güzeldi. O soğukta kıyıp bırakamadım. Onun cinsiyeti de erkekti. 3 erkeği aynı kafese koydum. Ancak önceki iki erkek, sonradan geleni hiç rahat bırakmıyor. Onu dişi sandıkları için birbirleriyle çok feci kavga ediyorlar. Ben de baktım böyle olmayacak son aldığım erkek kuşa yeni bir kafes aldım. Ancak o da ben bu kafeste değil, onların yanında durmak istiyorum diyor ve resmen telleri kemiriyor çıkmak için. Kafesleri farklı odalara koymama rağmen birbirlerine ötüp kafesin içinde çırpınıp duruyorlar. Dışarı salamıyorum, iki erkek birbirine dalıyor, yerlerde yuvarlanıyorlar resmen. Dişi bir kuş almak istemiyorum, 4 kuşa bakamam. Erkeklerden hiçbirine de kıyamam vermeye. Ne yapabilirim, ne olur yardım :(

Sonradan aldığın yaş olarak küçük mü diğerlerinden

Yaş olarak küçük evet, ama onun erkek olduğunu hala anlayamadılar. Sürekli öpüp sıkıştırıyorlar. Sonra da o benim hayır benim kavgası. Bir süre sonra anlarlar mı dişi olmadığını? Çok da tatlı maşallah ya :)

Aslında doğru olanı kendiniz belirtmissiniz, erkeğin yanına bir dişi almalısınız. Bir kümes düşünün içerisinde hiç tavuk yok, ama 3 horoz var! Erkeklerden birini verip yerine takas yolu ile bir dişi alın bence.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O zaman 3 diş al :D seriye bağla. Nasıl anlamazlar ya biz bile biliyoruz :p Bence küçük olduğu için beslemeye falan da çalışıyor olabilirler.

Geri