petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Arkadaşlar Bi dk Bakar msnz?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve xxvedat tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. xxvedat
    Gizli

xxvedat Guest

Yeni kuş aldım odada saldım Ama kuş bi o yana bi bu yana çarpa çarpa mal oldu

Önerileriniz ;

2. Onur TÜFEKCİ
    Gizli

Kuşu 1-2 hafta salmayın, kuş önce kafeste kafesini ve etrafı tanısın. Yaptığı davranış normal. Tabi siz salmayın ki kuşa birşey olmasın.

3. xxvedat
    Gizli

xxvedat Guest

Teşekkür Ederim.

4. xxvedat
    Gizli

xxvedat Guest

Ama bana alışması için kafese elimi sokmalı mıyım?

5. Onur TÜFEKCİ
    Gizli

ilk biri gün sokma sonra yavaştan elini sok eline yem al yedirmeye çalış. Bu dönemde biraz sabredeceksin ama meyvesini yersin :D

6. ArTemiS
    Gizli

ArTemiS Guest

Ortama yeni olduğu için düzgün uçamaması normal. 1-2 hafta salmayın.

7. Sevtap DERİN
    Gizli

Öncelikle ''Bir dakika baktım ve çıktım.'' diyerek iğrenç bir espri ile konuya giriş yapmak istemezdim ammaa içimdeki muzur çocuk durduramadı kendini. Arkadaşım salma kuşunu bi hafta hele bir dur kendine gelsin hayvan, ürkmesin senden. Perişan etme. Biraz ortamı öğrensin, uyum sağlasın.

Edit: O iğrenç espriyi yapmamalıydım. Verdiğim geçici rahatsızlıktan dolayı üzgünüm.

8. H. Mehmet YILDIZ
    Gizli

Sevtapa katılıyorum 1 1.5 hafta kuşu çıkarma.

9. Cem Temiz
    Gizli

Cem Temiz Guest

evet 1 2 hafta salma dostum. 2. gunde elini yavaş yavas sok incitmeden korutmadan. ben yanısını yaptim omuzuma falan konuyorlar. özelikle üzüm yerken bana arkadaşlik ediyor 2 side. sende saldiğin zaman öyle yap ama onlar yokmuş gibi davran kafenıne girmesini istiyorsan maydonuz koy muhabet kuşlari cok meraklidir. ve kandırmak gönüllerini almak kolay.sadece biraz cık sabır etmen gerek.

10. Tevfik AKTUNÇ
    Gizli

Ben 35-40 günlük yavruyu aldığımda koynuma alıyordum beraber uyuyordum. Maşallah cin gibide oluyordu hepsi, eğer yavru ise çıkartabilirsin(korkutmadan) sıkıntı olmaz. Eğer eke veya yavru ekesi ise biraz zaman gereklidir arkadaşlarında dediği gibi.

11. Mehmet ŞEKER
    Gizli

eke ne demek?

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. Eke muhabbet kuşu nedir