Karadeniz Pet

arkadaşlar bir sorum var ?

nemlu

Meraklı Üye
Arkadaşlar şimdi ben daha yeni öğrendim banyolukun içine banyo tuzu katılıyormuş muhabbet kuşları için sorum şu olacaktı
1. banyoluka katılan tuz muhabbet kuşuna zarar verirmi ?
2. bu tuz ne işe yarıyor ?

cevaplarsınız sevinirim arkadaşlar.;)

Böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum

Böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum

bende abi ama mypetshopta filan var demeki ayakta uyuyormuşuz ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:03 -->-> Daha önceki mesaj 15:59 --

201506203307_20150620_161416.jpg
?

Bildiğim kadarıyla banyo tuzu tüylerin sağlıklı ve parlak olmasını,kuşların rahatlamasını sağlıyor. Normal tuzla karıştırmayın.

Bildiğim kadarıyla banyo tuzu tüylerin sağlıklı ve parlak olmasını,kuşların rahatlamasını sağlıyor. Normal tuzla karıştırmayın.

abi şimdi bunlar petshopta pahalıdır diye tahmin ediyorum mypetshopta 30 tl diyor sence normalmi bu fiyat bide nasıl kulanılıyor suyu koyarken karıştırıyormuyum ?

abi şimdi bunlar petshopta pahalıdır diye tahmin ediyorum mypetshopta 30 tl diyor sence normalmi bu fiyat bide nasıl kulanılıyor suyu koyarken karıştırıyormuyum ?

Ben hiç kullanmadım o yüzden hem fiyat hem de kullanımını bilmiyorum ama suya konulduğuna göre karıştırılıyordur muhtemelen.

günceldir arkadaşlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:35 -->-> Daha önceki mesaj 16:44 --

günceldir arkadaşlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:19 -->-> Daha önceki mesaj 17:35 --

güncelll ! !! ! uzmanlar cevap verirseniz iyi olur

bence banyo tuzu almaniza cok da gerek yok. forumda genelde suya bikac damla elma sirkesi ya da az miktarda karbonat katin diye oneriliyo. mutlaka banyo tuzu daha iyidir ama cok elzem degil bence

Bazi uretici abiler kullaniyor. Kemik sagligi tuy yapisi icin saglikli bir urundur. Bir iki kus besliyor iseniz bu urunler size fazla gelecektir. Tabiki birkac kisi ile paylasilabilir. Alman menseili urundur. Zararindan cok yarari vardir.

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bence banyo tuzu almaniza cok da gerek yok. forumda genelde suya bikac damla elma sirkesi ya da az miktarda karbonat katin diye oneriliyo. mutlaka banyo tuzu daha iyidir ama cok elzem degil bence

zaten 1 tane kuşum var fazla gelir diye düşünüyorum elma sirkesini denirim sanırım yararı tüyleri parlatmak diye hatırlıyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:58 -->-> Daha önceki mesaj 22:57 --

Bazi uretici abiler kullaniyor. Kemik sagligi tuy yapisi icin saglikli bir urundur. Bir iki kus besliyor iseniz bu urunler size fazla gelecektir. Tabiki birkac kisi ile paylasilabilir. Alman menseili urundur. Zararindan cok yarari vardir.

teşekkürler zaten fazla gelecek gibi vazgeçtim elma sirkesini denicem elimde yıkanmayı çok seviyor kereta :) :D

2 haftaya bir elma sirkesi kullanabilirsiniz hem tuyleri acisindan hem de bagirsaklari acisindan iyi olur fakat sirkeyi cok fazla koymamaya ozen gosterin. 5 6 damla yeterli gelir. Sirke disinda karbonat ve maden suyu da kullanabilirsiniz. Tabiki bunlari ayri kullanmak sarti ile donusumlu kullanabilirsiniz. Yikarken de dikkat edin usutmesin. Universitede iken kaldigim ev merkezi sistemdi 2 3 gune bir yikaniyordu benim sipa

Geri