Karadeniz Pet

Arkadaşlar cana yakın olan tür hangisi :D

Koray DANIŞMAZ

Süper Moderatör
Muhabbet Kuşu Üreticisi
merhaba bana arkadaş olmasını istediğim için bir mubiş alacağım:D sizce hangi tür almalıyım cana en yakın olan hangisi acaba ? ben ingiliz düşünüyorum :)

ingilizler çok yem tüketiyo ya o yönden dezavantaj :D

Benim kusum yerli, kipir kipir yerinde duramayan, omzumuzdan inmeyen bir kus. Ailemizin cidden bir uyesi oldu, konusuyor bizi gordugunde kafesteyse eger ismimizle bize sesleniyor yanimizdan hic ayrilmiyor. Cinsiyle alakali mi bilmiyorum ama yavruyken sahiplenmemizin kesinlikle cok buyuk etkisi var.

Ya arkadaslar bende ingiliz kırması var cok yem tuketse ne olacak ne kadar tüketecek yapmayın allahınızı severseniz ya :) kuş bu altı ustu bence bakın hangisi hosunuza giderse onu alın.Cunku sabır gerektiren bir maratona adım atacaksınız ve kuşunuzu ciddi anlamda sevmeniz lazım.Bence yem kısmını degil bu kısmı bir dusunun

ben işi şakaya vurdum ingiliz sakın alma demedim :) her tür cana yakın kimisi jumbo kimisi ingiliz sever sevdiginizi alırsınız kimide yerli

bütcen hangisine yetiyorsa zevkine göre al .

merhaba bana arkadaş olmasını istediğim için bir mubiş alacağım:D sizce hangi tür almalıyım cana en yakın olan hangisi acaba ? ben ingiliz düşünüyorum :)

İngiliz hantal olduğu için kaçmaz eve ilk geldiğinde bile elinizde omzunuzda durur. Ama ingiliz yerli gibi oyun oynamaz hareketli olmaz. Oynaşalım da istiyosan yerli diyorum. Diğerlerinin tek güzel yanı iri olması

:D yerli bir erkek alacağım bakalım

İngiliz hantal olduğu için kaçmaz eve ilk geldiğinde bile elinizde omzunuzda durur. Ama ingiliz yerli gibi oyun oynamaz hareketli olmaz. Oynaşalım da istiyosan yerli diyorum. Diğerlerinin tek güzel yanı iri olması

Peki ingiliz kirmasi hakkinda ne soyleyebilirsiniz arkadaslar :) ingiliz kirmasi var bende daha 1 1 bucuk aylik falan buyrun resmide burda masallahinizi esirgemeyin
5edydy4y.jpg

Ayaklari sizi aldatmasin yemden yeni dusmus aldigim icin yemi yerden yerken ayaklari pislige bulasmis :))

Tapatalk araciliğiyla,
Samsung Note 3 Cihazimdan Gonderildi.

bende sakasındayım ya ıngılız alıp egıtıcem fazla oynamazmı dıyosunuz yemde gozum olsa 185 mılyon kafes parası vermezdım :D:D:D

bende sakasındayım ya ıngılız alıp egıtıcem fazla oynamazmı dıyosunuz yemde gozum olsa 185 mılyon kafes parası vermezdım :D:D:D

Walla dostum bende senin gibiyim cok ozeniyorum onunla resmen bir bireymis gibi ilgileniyorum falan hep iyiligini istiyorum.en ufak hareketinde neyi war acaba falan diyip kafaya takiyorum neolacak boyle bilmem :)

Tapatalk araciliğiyla,

bana göre bütün kuşlar cana yakındır sadece birazcık ürkek oluyorlar o kadar :)

Bence hangi irki alirsaniz alin, kesinlikle bi ureticiden en fazla 40 gunluk bir yavru alin sizinle arkadas olmasini istiyorsaniz. Gerisi tamamen sizin zevkinize kalmis.

aynen öle kardeşimden yakın görürüm ben :p arkadaşın biri ingiliz ırkı hantal olur demiş ya o beni acabaya sürükedi hollandamı alsam ne yapsam

Kirma al sende bnm gibi o zaman daha mantikli degil mi?herikiside olsun :)

Tapatalk araciliğiyla,

kırma bılmemkı :/ okadar güzel kafes aldım en kaliteli vitamini sulugu aldım kuşda özel olsun istiyorum anneler günü alıcagım ıcın ozel olması lazım ama mersınde ben pek bulamadım cogu hastalıklı kuslar satıyolar

Benimki ingiliz gunluk yem degistiriorum ama cok guzeller gunde yemini ufluyorum 3 günde bir degistiriom

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hollanda yavru erkek en iyisi olacaktır. İngiliz biraz hantal olur şowlar daha da hantal pakistan aşırı hareketli olur bıktırabilir. Yerliler idealdir. Benim tercihim yerliden az daha iri göğüs kafesi daha geniş ve kafa yapısı biraz daha büyük olan hollandadan yanadır. Biraz da tercih meselesidir tabiki.

Geri