Karadeniz Pet

Arkadaşlar cinsiyeti erkekmi?

Mera2308

Yeni Üye
S4Uz.jpg

selam arkadaşlar birtane dişi kuşum vardı yanına erkek aldım satan arkadaş bunun 2 aylık ve yüzde yüz erkek olduğunu söyledi ama bana dişi gibi geldi emin olmadım aşagı yukarı bir aydır bende dişi ise geri vereceğim şimdiden hepinize teşekürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:01 -->-> Daha önceki mesaj 22:42 --

Bünyamin Altay cevap verebilirmisin

burun deliklerinin cevresi beyaz ondan şüpheleniyorum

Kuş erkek. 2 aylık dişinin ceresi bu kadar mor olmaz. Zaten dişi kuşların ceresinin rengi daha açık mor olur. Burun deliklerinin etrafında da geçişli bir beyazlık olur.

Ozaman daha ustalat0r yorumlamasi daha dogru sizi yaniltmak istemem

Kuş erkek. 2 aylık dişinin ceresi bu kadar mor olmaz. Zaten dişi kuşların ceresinin rengi daha açık mor olur. Burun deliklerinin etrafında da geçişli bir beyazlık olur.

peki dişi olma ihtimali hiç mi yok satıcı iki ay diyor ama üstüde olabilir benim dişi öbür kuşumda kabullenemedi hiç yüz vermiyor burun delikleri etrafıda beyaz olunca dişi olma ihtimali geldi aklıma

Kuşun yaşı büyüdükçe morluk azalır ama aksine bu kuşun ceresi oldukça koyu mor. Sıklıkla burun deliği etrafındaki açık mavi renk beyaz renk olarak algılanılıyor ve hataya düşülüyor ama öyle değil. Zaten 1 aylıkken bile dişinin ceresi bu kadar mor olmaz. Çok açık mor daha doğrusu pembe olur. Dişi kuşunuzun kabul etmemesi de cinsiyetle alakalı değil bence. Her dişi kuş illa her erkeği kabul edecek diye bir durum yok. Aksi de aynen geçerli. Herhangi bir erkekle geçinemeyen dişi kuşunuzun yanına aynı cinsiyetten kuş koyduğunuzda da iyi geçinebilir. Hatta zamanında geçinemediği erkeğe ilerleyen zamanda alışabilir.

Kuşun yaşı büyüdükçe morluk azalır ama aksine bu kuşun ceresi oldukça koyu mor. Sıklıkla burun deliği etrafındaki açık mavi renk beyaz renk olarak algılanılıyor ve hataya düşülüyor ama öyle değil. Zaten 1 aylıkken bile dişinin ceresi bu kadar mor olmaz. Çok açık mor daha doğrusu pembe olur. Dişi kuşunuzun kabul etmemesi de cinsiyetle alakalı değil bence. Her dişi kuş illa her erkeği kabul edecek diye bir durum yok. Aksi de aynen geçerli. Herhangi bir erkekle geçinemeyen dişi kuşunuzun yanına aynı cinsiyetten kuş koyduğunuzda da iyi geçinebilir. Hatta zamanında geçinemediği erkeğe ilerleyen zamanda alışabilir.

teşekür ederim erkek diyorsanız doğrudur üstadım değiştirmeyeyim kuşu ozamn tekrardan teşekür ederim

ozaman diğer ustatlardanda bir görüş istesek olurmu

Cinsiyet belirlemek benim tekelimde değil sonuçta. :) Herkesin kendi görüşü vardır. Ama ben çok sayıda yavru büyütmüş biri olarak tecrübelerime dayanarak bir sonuca vardım. Tabi bazen resim yanıltıcı olabiliyor; ayrıca ben yanılmam da diyemem. Ama verilen bilgilerden ve resimden kuşun erkek olduğu kanaatindeyim. Bilmiyorum başkaları ne yorumda bulunur. :)

teşekürler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:33 -->-> Daha önceki mesaj 09:22 --

başka yorumu olan varmı acaba

doğru söylemiş 2 aylık civarı tatlı bi erkek. Hayırlı olsun. Tüyü kadar ömrü olur inş

Geri