Karadeniz Pet

Arkadaslar cok acil !!

• Konbuyu başlatan Üye silindi 16599
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 16599

Guest
Arkadaslar merhaba kusuma yeni yem almistim. Gecen gun yemini uflerken kabuklarin birbirine yapistigini farkettim elimle alip atmam gerekti. Neden oldugunu anlayamadim kuş kusmuş olabilir diye dusundum. Biraz once yine uflemeye gittim ve ayni sekilde yapisik oldugunu gordum ama onun disinda birsey daha vardi. Yem hareket ediyordu bir baktim ki kurtcuklar var ! Nereden geldi bunlar anlamadim yemden mi yoksa kustan mi arkadaslar lutfen yardimci olun eger yemden ise hemen yenisini almaya gitmem lazim

Yem paketinin içini kontrol ettiniz mi o dediğiniz kurtçuklardan orda da var ise yemi atıp yeni yem alın.

Simdi dikkatlice kontrol ettim zaten yemi aldiktan sonra kavanoza bosaltiyorum orasi gayet temiz simdi yemligini tazeledim ama yine olucak buyuk ihtimalle

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:14 -->-> Daha önceki mesaj 12:57 --

Bilgisi olan yok mu arkadaslar ??

havalar cok sıcak bıde nemlı ıse yasadıgınız bolge yemınız temız olsa bıle bir süre sonra boyle bıse basınıza gelebılır. o yapısıklıklar kurtcuktan kaynaklanıyodur. sız bnce 2 -3 gune bır kabın ıcındekı yemı gazeteye yada herhangı bır kagıda bosaltın ve guzelce bır bakın 5 dk falan yemı havalandırın tekrar kabaa dokun . aynısı basıma geldıgınden oyle yapmıstm ben.

Kuştan kaynaklanma ihtimali yok denecek kadar az.Açık yem mi kullanıyorsunuz? Eğer öyleyse kapalı,ambalajlı yeme geçmenizi tavsiye ederim.Yemi hava almayacak şekilde ve serin bir ortamda sakladığınız taktirde kurt falan olmaz.

Son düzenleme:
bu sıcakta yıyecekler bıle kurtlanabılıyor kusunuzda bır problem yoktur bnce ıcınız rahat olsun :) yalnız kusunuzun o kurtcukları yememesıne dıkkat edın

Cok tesekkur ederim arkadaslar yemi her gun havalandiracagim insallah bir daha boyle bir sorunla karsilasmam :)

O kurtçuklar büyüyüp güve oluyor. Sonra da evin içinde uçuşmaya başlıyorlar. Bende de oluyor bazen. Açıkta yulaf almıştım ondan oldu.

Geri