Karadeniz Pet

Arkadaşlar çok acill!!!yardıma ihtiyacım var...

• Konbuyu başlatan kaiser*
  • Başlangıç tarihi
K

kaiser*

Guest
Sayın arkadaşlar kuşum yaklaşık 20 gün önce kadar halsizleşti konuşmamaya başladı oyuncu özelliğini yitirmye başladı daha sonra poposuna pisliği yapışmaya basladı ilk baslarda ufak bir üşümeden kaynaklıdır diye pek önemsemedim ancak bir hafta önce kadar bu durum daha da arttı ve kafes tabanında sulu dışkısını görünce bir pet shoptan ilaç aldım ilacın adı avidiare,bu ilacı 1 haftadır kullanıyorum ancak kuşum ishalini az da olsa kesmesine rağmen pisliği hayla poposuna yapışıyor ve kafes tabanında dışkısı sulu durumda,ve bu sabah enteresan biçimde çok sık olmak kaydıyla kusucak gibi yapıyor ağzını açıyor ve kafasını midesinden aldığı güçle daha ileri atmaya çalışıyor sanki bir S harfi çiziyor gibi,arkadaşlar ne yapmalıyım kuşumu kaybetmek istemıyorum lütfen yardım edin.Allah razı olsun şimdiden çok sağolun...

Merhaba öncelikle geçmiş olsun, endişe etmeyin verilen ilacı kullanın vitamin zaten o mama hazırlayın kuşu soğukda bırakmayn birde bakın tüy döküyormu diye kontrol edin havuç verin ve suyuna ölçekli bir şekilde fazla olmamak şartıyla kahve koyun.

Düzelmezse bir veterinere başvurun.

merhabalar çok sağolun,bugün 7. günü avidiare yi kullanmaya baslayalı ne kadar daha kullanmalıyım,kuş sıcak odada üstünüde gece örtüyorum soğuk gelmesın diye...umarım en kısa zaman da düzelir cevabınız için sağolun çok teşekkür ederim

Hocam bakın bende de vardı bu durum önemsemedim kuş öldü bundan dolayı dikkat!

Geçenlerde yeni kuşumda böle oldu ama ihsal yoktu ben patates kaynatıp ezip verdim ve suyuna kahva daamlattım şuan gayet iyi patates yemezse kuşun yemlikleri çıkar mecburen yiyecek düzelmese tek çare veteriner...

Bu arada aramıza hoş geldin..

çok sağolun hocam hoşbulduk,kahveyi ilaçla birlikte vermem sorun yaratırmı?olabildiğince dikkat etmeye çalışıyorum yemlerine temizliğine falan çok önem gösteriyorum ama anlayamadım hayla çok teşekkür ederim cevabınız için

Avidiare'yi bende kullanmıştım, iyi bir ilaç. Başka bir sulukta mutlaka vitamin bulundurun. (Süpervit Forte, Avi-vit iyi olanlarıdır.) Şu an için vitamin yoksa suluğuna 10 damla limon damlatın. Ya da nişastalı su koyun ishale iyidir. Muz veya haşlanmış patates kafeste bulundursanız iyi olur. Ayrıca kanarya yemi de ishal için oldukça iyidir. Hava akımında kalmamasına dikkat edin, sıcakta olsun. Çok geçmiş olsun.

Hocam bakın bende de vardı bu durum önemsemedim kuş öldü bundan dolayı dikkat!

Geçenlerde yeni kuşumda böle oldu ama ihsal yoktu ben patates kaynatıp ezip verdim ve suyuna kahva daamlattım şuan gayet iyi patates yemezse kuşun yemlikleri çıkar mecburen yiyecek düzelmese tek çare veteriner...

Bu arada aramıza hoş geldin..

Arkadaşıma katılıyorum durum ciddi ama sen bu konuyu soguk kanlılıkla çözebilirsin
havuç
patetes
kahve
vitamin bunlarla kurtar kuşunu geçmiş olsun.

çok teşekkür ederim sevtap hanım,umarım en kısa zamanda düzelir

Geri