Karadeniz Pet

Arkadaşlar gözünüzü seveyim şu olaya bir el atın

• Konbuyu başlatan Muharrem KARAKOÇ
  • Başlangıç tarihi
M

Muharrem KARAKOÇ

Guest
Ben evin bodrum katında muhabbet kuşu besliyorum malum kış geldi hayvanlar üşüyecek ben burayı nasıl ısıtırım beslediğim yerin elektriği apartmanın boşluğuna bağlı herkes ortak ödediği için elektrikli ısıtıcılar kullanamıyorum bu işin başka yolu yok mu varsa ne yapıyorsunuz bana bir yardımcı olun bu konu hakkında rüzgar gelebilecek her yeri köpükle kapattım

Kardeşim elektriksiz ısınmaz ki bodrum katı sana önerim dairenizden uzatma yardımıyla ufak bir armut ampul kullanabilirsin

ortak elektrikten sende kullan gelen ücrete ortak ol

Eğer elektriği kullanırsanız iyi olur kuşlarında yeri değişmemiş olur fazla bir miktar gelmiyorsa fatura siz üstlenin

Arkadaşların yazdığı gibi 3 şansın var, ya soba kuracaksın, ya faturanın çoğunu sen ödeyeceksin yada evden kablo çekip ısıtıcı takacaksın.

size yaşadığım olaydan esinle öneride bulunabilirim. ben üniversite yapı işlerinde çalışırken üniversite içindeki dükkanlar elektriği üniversiteye bağlıydı. elektrik şirketi faturayı tek kalem gönderir üniversiteye. dükkanların ayrı sayacı vardır. biz giderdik sayacı okur, kaç brimse kilowatı kaç tl ise çarpar tahsil edrdik. eğer kiracı değilsen, uzun vade oturacaksan evde, tavsiyem şu, bir elektrikçiyle görüş, sıfır yada ikinci el saat al.elektrik saatinden geçip prizine gelir. o saatten akan elektriği kullan. sonra aylık, 6 aylık tutarı kilowat saatle çarp öde. kimse itiraz edemez. borcunu bilir kuruşu kuruşuna ödersin. ısıtıcıda yakarsın çok soğuk olunca yada hava ılımansa lamba. umarım yardımcı olabilimişimdir.

Geri