petshop

arkadaşlar kaç aylık dişimi erkek mi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Rahmi ÇALIŞ tarafından 9 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Rahmi ÇALIŞ

meraba arkadaşlar

Evde beyaz 7-8 aylık kuşum var. Kuşa eş olması için bugün yeşil bi kuş daha aldım. Kuşun kaç aylık olduğunu erkekmi dişimi olduğunu cinsinin ne olduğunu bilmiyorum. Kuşu dişi diye aldım Bilen anlayan uzman arkadaşlardan yorum bekliyorum. Kaç aylık bi kuş cinsi ne, begenilen tutulan kuşlardanmı?

2. Lütfi ÖZER

3 4 aylık erkek bence bu yaşlarda erkeklerin gaga pembe olur 7 8 aylıkken maviye dönmüş olur

3. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Well-Known Member
    Üye

Beğenileri:
    61
    Kuşunuz 4 aylık civarı erkek bir kuş fakat beyaz da erkek gibi geldi bana ayrıca beyaz kuşunuz 7-8 aylık gibi durmuyor daha yavru gibi duruyor sanki. Resimler çok net değil.

4. Lütfi ÖZER

bencede beyaz kuş 8 aylık deil 5 6 aylık kadar çünkü onun gagası biraz daha mavimsi ama resimler net değil net olsa daha net bi yorum atarız

5. Rahmi ÇALIŞ

beyaz için daha net fotoları ekliyorum
    benim için önemli olan yeşil olan yeşil hakkında yorum yapsanız dişi diye aldım

6. Lütfi ÖZER

VALLA aga ikiside erkek bence yeşilin yeni fotolarını yüklersen biraz daha net biz tam kesin yorum yaparız ikisinede yeşil 4 aylık diğer beyazda taş patlasa 5 aylıktır dediğim gibi yeşil olanda erkek %90 ama eğer biraz net bi resmini atarsan tam net yorumlar alırsın

7. Cihat Türkmen

Üye

Beğenileri:
    61
    Beyaz kuşunuz 3-4 aylık civarı yavru daha. Çok da güzel maşAllah sağlıklı görünüyor. Beyaz kuşunuz erkek.

8. Lütfi ÖZER

bana kalırsa erkek ustam

9. Cihat Türkmen

Üye

Beğenileri:
    61
  10. Lütfi ÖZER

şöyle söyleyeyim ben gaga renginden pek dişimi erkekmi seçemedim erkeğede benziyo dişiyede eğerki gaga rengi pembe ise dişi eğerki gaga rengi pembeden maviye dönen bir tonda ise erkekdir .

11. Rahmi ÇALIŞ

yav bu kuşu satan adam erkek mi dişimi bilmiyormu bukadarmı cahiller bana dişi diye sattı

12. Lütfi ÖZER

kardeş bak fotoğraf makinan pek kaliteli olmadığı için bişey diyemiyorum eğerki gaga rengi pembeden maviye dönüyorsa erkek eğerki pembe ise dişidir

13. Cihat Türkmen

Üye

Beğenileri:
    61
    Ustam bunlar daha yavru olduğu için cerenin renk değişimi mümkündür. Lütfi ustamızın dediği gibi dişiye de benziyor ama erkek gibi. Cerenin rengi beyaza dönükse dişidir koyulaşıyorsa erkektir. Resimler çok net olmadığı için yanılmamız olağandır.

14. Rahmi ÇALIŞ

burun deliklerinin kenarında çok az bi beyazlık var gibi kuyruğun durumundan erkek dişi belli olmazmı

15. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    0
    Maşallah ikiside çok güzel cereleri penme ama burun deliklerinin etrafları beyaz gözüküyo resimlerde oyüzden dişiye de benziyo, resimlerden olabilir.

16. Cihat Türkmen

Üye

Beğenileri:
    61
    Hayır cinsiyet kuyruktan veya kafa yapısından vs. anlaşılmaz. Cereden anlaşılır. Az bir beyazlık varsa ve cere rengi koyuya dönükse erkektir ama cere rengi beyaza dönükse veya açık maviye dönükse ve beyazlık fazlaysa dişidir.

17. Rahmi ÇALIŞ

bu resimler yetişkin kuşlar içinmi geçerli yani

18. Cihat Türkmen

Üye

Beğenileri:
    61
    Bu ayrımın kanarya-saka-florya-ispinoz vs. türleri üzerinde yapıldığını düşünüyorum. Muhabbet kuşlarında böyle bir cinsiyet ayrımına ve bilgisine hiç rastlamadım.

19. Lütfi ÖZER

aynen bende ilk defa gördüm zaten renklerinden ve kuyruğundan o hayvan kanaryaya benziyo

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. dişi muhabbet kuşu