Karadeniz Pet

Arkadaşlar konuya destek. !!!!!

Anıl ATIŞ

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar cengaverim abim face sayfasında paylaştı bende paylaşma gereği duydum çok kötü oldum.

Bugün son defa öpüp kokladım sevgi dolu meleğim Cengo'mu..

Birlikte çok güzel şeyler paylaştık,bana unutulmaz anlar yaşattın..

O küçücük bedeninde çoğu insanda olmayan müstesna güzellikler vardı..

Sen çok sevgi dolu,sadık ve olağanüstü yetenekliydin.Senin gibisi çok ender dünyaya gelir..

Belki birgün bir yerde yine biraraya geliriz ve sen eskiden olduğu gibi omzuma konar,neşeli konuşmalar yaparsın kulağıma..

Cennette çok güzel zamanlar seni bekliyor..

Öpmeye doyamadım,sana doyamadım,sadakatine doyamadım..

Elveda Cengo'm :(((

LÜTFEN PAYLAŞALIM BAŞKA CANLAR YANMASIN..

ZAVALLI MELEĞİMİN YOK YERE ÖLÜMÜNE SEBEP OLAN ADÜ.VET.FAK. DOÇ. DR.KEREM URAL ACABA ÇÖREKOTU GİBİ YAKICI YAĞIN,HASSAS VE NARİN YAPILI MUHABBET KUŞLARI ÜZERİNDEKİ ETKİLERİNİ VE NASIL NE KADAR UYGULANMASI YADA HİÇ UYGULANMAMASI GEREKTİĞİNİ BİLİYOR MU ACABA,HİÇ BU KONUDA DENEYİMİ BİR ÇALIŞMASI VARMIYDI,BİLMİYORSA DA CENGO'MUN ÖLÜMÜNE SEBEP OLDUKTAN SONRA ÖĞRENMİŞ OLACAK Kİ BAŞKA CANLAR GİTMESİN..
AMA NE FAYDA CENGO'M ARTIK YOK BU DÜNYADA..
Bu cumartesi gecesi 01:45 civarında Cengo'm elimde son nefesini verdi :(((
Akşamüstüne kadar hiçbirşeyi yoktu,omzumda konuşuyor öpücük atıyordu,neşesi yerindeydi.ADÜ VET. FAK. Doç. Dr.Kerem Ural'ın verdiği o çörekotu yağını sürene kadar herşey normaldi..

Göğüs bölgesindeki tüylerin renginde bozulma nedeniyle Cengo'mu cuma günü ADÜ Veterinerlik fakültesine götürmüştüm.Doç.Dr Kerem Ural ilgilenmişti.Ultra Corn isimli aşı kendisi tarafından yapıldı ve 10 gün boyunca burun deliklerinden ikişer damla damlatmamı istedi.Dışkı örneği alındı tam teşhis için.
Ayrıca Çörekotu yağını tüm vücuduna hergün süreceksiniz ve burun deliklerinden birer damla damlatacaksınız dedi 10 gün boyunca.Tüm vücudununa mı sürülecek hatta başına da mı diye özellikle tekrar sormuştum ve heryerine demişti.
10 Gün boyunca hergün sürülmesi gerek dediği Çörekotu yağını ilk kez cumartesi akşamüstü 18:00 civarı sürmeden önce tekrar Dr.Kerem Ural'i arayarak "hocam yağı sürdükten belli bir süre sonra Kuşu yıkayıp yağdan arıtacakmıyım,10 gün boyunca tekrarlanacak işlem bir zararı olmaz mı" diye sordum,o da bana "Hayır yıkamanıza gerek yok,çörekotu yağının bir zararı olmaz 10 gün devam edin bişey olmaz" dedi.
Saat 18:30 civarı Çörekotu yağını, başı hariç ince bir tabaka halinde sürdüm zavallı Cengo'ma..
İlerleyen saatlerde Cengo'm kötüleşmeye başladı.Öptüm,konuştum ama bir türlü normale dönmedi zavallı..
Dr. Kerem Ural'i aradım,mesaj attım ama cevap vermedi.
Ne yapacağımı bilemedim ve vücudundaki yağı temizleyebilmek için yıkanma ısısında banyo suyu hazırladım yıkamak için ama artık iyice halsizleşmiş pusmuştu.
Ayakta bile zor duruyordu,gözlerini açamıyordu çökmüştü adeta zavallı meleğim :(((
Elime aldım ve bugüne kadar ilk defa parmağımı can yakmayacak kadar azıcık ısırdı ve bana bunu niye sürdün der gibi baktığını hissettim o an ve içim çok acıdı :(((
Hemen yağdan arıtmak için yıkadım kurularken elimde son nefesini verdi zavallı meleğim :(((
Çok üzgünüm,acımı anlatmaya kelimeler yetmez..
Gözü açık gitti Cengo'm hala avucumda bana bakıyor gözleri,kaskatı oluverdi minik bedeni :(((
ADÜ Veterinerlik Fakültesinde Doç Dr Kerem Ural'a güvenerek Çörekotu yağını sürdüm Cengo'ma.Eminim ki Cengo'mun ölümüne sebep olan Çörekotu yağı.

Yeni edindiğim bilgiye göre Çörekotu yağı yakıcı ve ateş yapıcı bir yağmış ve Muhabbet Kuşu gibi küçük ve hassas bir hayvanın vücudunun bırakın tamamına bir kısmına bile sürülmesi çok riskliymiş,hem de yeni aşı olmuş bir kuşa..
Zaten yapılan Ultra Corn isimli aşının içinde inaktif Carnbakteri,Çörekotu yağının vücut ısısını yükseltmesiyle aktif hale geçebiliyormuş..
Ayrıca Çörekotu yağı Hemoglobin metabolizmasını değiştirdiği için Lökosit ve Trombosit sayısını da düşürebilirmiş..

Benim anlamadığım Üniversitede Doç Dr ve öğretim görevlisi olan bir akademisyen nasıl olur da bunu bilmez yada biliyorsa da nasıl böyle bir yağın minicik Muhabbet kuşunun tüm vücuduna hemde 10 gün boyunca
sürülmesini söyler.Tüm hatam Doçent olmuş bir Dr'a güvenmek,keşke o yağı sürmeseydim.

Babam rahmetli olduğu günden bu yana bu kadar üzülüp ağlamamıştım,kelimeler acımı asla tarif edemez..

Yazıklar olsun ya bu nasıl insanlık sürülür mü o yağ bre hoca :(

maalesef bilgisiz veteriner çok fazla. ben muhabbet kuşlarımdan birisini yanlış tedavi nedeniyle kaybetmiştim. aynı şekilde yakın zamanda istanbuldaki köpeğimize de veteriner yanlış tedavi uyguladı ve karaciğeri hasar gördü. bir sokak köpeğinin saldırısına uğrayan yavru bulldogumuz iç uyuz kapmış. bizim veteriner de sürekli olarak mantar iğnesi yapmış hayvana. ailem durumdan haberdar edince apar topar istanbul'a gidip hayvanı eğitim araştırma hastanesine götürdüm. zor kurtardık. şimdi ise konuyu daha çok saptırmadan, yine aynı şeyi soruyorum. bu veterinerlerin çoğu maalesef çok kötü hekimler. bu kişiler (özellikle habere konu olan) bir de öğrenci yetiştirerek yanlış bilgilerini gelecek nesil veteriner adaylarına aktarıyorlar. inanın üniversitelerde yükselmek artık çok kolay. hatır gönül meselesine makalelere girmek yeterli. bir kontrol unsuru yok.
eğer habere konu olan kişi, bir eğitim araştırma hastanesinde kuşuna otopsi yaptırırsa o hekimin başını sağlam ağrıtabilir.

başınız sağolsun allah aynı acıyı onlarada yaşatsın benimde 75 kglik köpeğime lenf kanseri teşhisi koymuşlardı ADÜ.vet.fak ama kilosu fazla olduğundan kemoterapi ilaçlarının dozajını ayarlayamadılar insanlara bile çok ağır gelen ilacı hasta köpeğime 2 kat verdiler ve köpeğim gözümün önünde eridi gitti 25 kgye kadar düştü o birgün yemek yemezse çocuğum gibi peşinde dolaştığım köpeğimin o hale gelmesi o kadar üzücü ki anlatamam su içip onuda kusan köpeğim1 günde 16 tane hap içirmeye çalışıyordum haftada 1 kere aydına fakülteye götürüyordum serumlar onlar bunlar sabahtan akşama kadar ordaydım tabi bide onların her verdiği ilaçtan önce paraları almalara daha farklı bir durum anlayacağınız ne iş yaptığını bilmeyen içlerinde sevgi olmadan para için yaptıkları iş sonucu biz hayvanseverlerin canlarını yakıyorlar ve o günahsız hayvanları böyle kaybediyoruz