Karadeniz Pet

Arkadaşlar kuşlarımın cinsiyeti nedir yardımcı olurmusunuz ?

tpanke

Yeni Üye
Sol taraftaki erkek ancak sağ taraftakinin erkek olduğundan şüpheleniyorum. En net fotoğraf bu. Burada dişi gibi gözüküyor. Burun kenarları beyaz aşağılara indikçe gri-mavi arası bir renk alıyor. Ayrıca yaşlarını da tahmin edebilirmisiniz sarı 8-10 aylık olduğunu tahmin ediyorum ama yeşil daha küçük sanırım. Teşekkürler.
g8r8O2.jpg

Son düzenleme:
Sari erkek. Yesil dişi, yaklasik 3 aylik kafa tüyü aciliyor.
Keyifle besleyin.

Ben ikisine de erkek diyorum. Yeşil olanın daha net fotosu lazım.

Sarı erkek yeşil dişi.Anlaşıyorlarsa bu söylediğimden şüphen olmasın.Ancak yaşları 10-8 aylık olduğunu sanmıyorum.Ceresinde herhangi bir kızışma belirtisi yok.Bana kalırsa senin dediğinden daha ufak kuş bunlar.Sağlıklı görünüyorlar,onlara iyi bakın.

Teşekkür ederim erkek olan 8 aylıktan aşağı değil yaklaşık 6 aydır benimle dişi konusunda haklı olabilirsiniz kafeste şuan dişi çok daha agresif dal darıyı erkek kuş yerken vurduğunu gördüm kaç kere sizce bunda problem varmı ayrıca dişinin küçük olması sorun yaratırmı çiftleştirmeyi ben düşünmüyorum yuvalıkta dişi olgunlaşana kadar takmıycam bi problem yaşarmıyım sizce. Ve son olarak kafes dışında dişi sürekli erkeğin peşinde ama kafeste dişi dominant sorun olur mu ? Teşekkürler.

Son düzenleme:
Birbirleri arasında pek yaş farkı yok problem olmaz.2-3 ay sonra ikisi de ergin hale gelir diye düşünüyorum,o zaman yuvalık takarsın.Eğer birbirleriyle ettikleri kavga sıradanlığı aştıysa kuşlardan birini değişmelisin.

Geri