petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Arkadaşlar kuşlarımın cinsiyeti nedir yardımcı olurmusunuz ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve tpanke tarafından 26 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. tpanke

tpanke Member

Beğenileri:
    0
    Sol taraftaki erkek ancak sağ taraftakinin erkek olduğundan şüpheleniyorum. En net fotoğraf bu. Burada dişi gibi gözüküyor. Burun kenarları beyaz aşağılara indikçe gri-mavi arası bir renk alıyor. Ayrıca yaşlarını da tahmin edebilirmisiniz sarı 8-10 aylık olduğunu tahmin ediyorum ama yeşil daha küçük sanırım. Teşekkürler.

#1 tpanke, 26 Mart 2016
    Son düzenleme: 26 Mart 2016
  2. Bünyamin Altay

Bünyamin Altay Well-Known Member

Beğenileri:
    62
    Sari erkek. Yesil dişi, yaklasik 3 aylik kafa tüyü aciliyor.
    Keyifle besleyin.

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  4. Kuzey Kara

Kuzey Kara Member

Beğenileri:
    0
    Ben ikisine de erkek diyorum. Yeşil olanın daha net fotosu lazım.

5. SencerSancak

SencerSancak Active Member

Beğenileri:
    54
    Sarı erkek yeşil dişi.Anlaşıyorlarsa bu söylediğimden şüphen olmasın.Ancak yaşları 10-8 aylık olduğunu sanmıyorum.Ceresinde herhangi bir kızışma belirtisi yok.Bana kalırsa senin dediğinden daha ufak kuş bunlar.Sağlıklı görünüyorlar,onlara iyi bakın.

6. tpanke

tpanke Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim erkek olan 8 aylıktan aşağı değil yaklaşık 6 aydır benimle dişi konusunda haklı olabilirsiniz kafeste şuan dişi çok daha agresif dal darıyı erkek kuş yerken vurduğunu gördüm kaç kere sizce bunda problem varmı ayrıca dişinin küçük olması sorun yaratırmı çiftleştirmeyi ben düşünmüyorum yuvalıkta dişi olgunlaşana kadar takmıycam bi problem yaşarmıyım sizce. Ve son olarak kafes dışında dişi sürekli erkeğin peşinde ama kafeste dişi dominant sorun olur mu ? Teşekkürler.

#6 tpanke, 26 Mart 2016
    Son düzenleme: 26 Mart 2016
  7. SencerSancak

SencerSancak Active Member

Beğenileri:
    54
    Birbirleri arasında pek yaş farkı yok problem olmaz.2-3 ay sonra ikisi de ergin hale gelir diye düşünüyorum,o zaman yuvalık takarsın.Eğer birbirleriyle ettikleri kavga sıradanlığı aştıysa kuşlardan birini değişmelisin.

Sayfayı Paylaş