Karadeniz Pet

Arkadaşlar kuşum 2 gündür hiç birşey yemiyor!

okan67

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşum 2 gündür hiç bişey yemiyor içmiyor devamlı uyuyor aşırı isali var.
veterinere götürdüm dışkı analizi yaptı ve mikrop kapmış bagırsakları dedi igne yaptı daha sonra yaptıgı ignenin aynısını bana verdi kuşun suluğuna koyacaksın ve agzına damlatacaksın dedi 2 gunde belli olur dedi kuşun durumu.iyide kuş iki gün nasıl yiyecek yemiyor içmiyor mama yapıp şırınga ıle mı beslesem karnı ac sankı ama yiyemıyor geliyor yemın basına 1 2 tane alıyor uyuyor ne yapcam lütfen yardımcı olun nasıl yedirecem kuşu
resimler aşagıda

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kıyamam çok tatlı bu. Ele geliyorsa , parmağınza yem alıp vermeyi deneyin bi. Geçmiş olsun

Elinize yem döküp uzatın, ayrıca zemine de yem dökün.

elden yemiyor arkadaslar tunekte duruyor sırınga ıle beslenmez mı kı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:15 -->-> Daha önceki mesaj 15:21 --

yardımmmmmm

Beslemeyi biliyorsan şırıngayla besleyebilirsin. pirinç lapası ishale iyi gelir, mama yapacaksanız pirinç düşünün

Son düzenleme:
bende besledim şırınga ile benimkide yemiyordu bencede şırıngayla beslemelisiniz

Vitamin ve mama tarzı yiyecekler ishal durumlarında verilmez ishali daha da tetikler perhiz yaparak sade yem ve veterinerin verdiği ilacı kullnmaya devam edin su içmiyorsa illaçlı sudan kursaktan besleme yoluyla verin ishal kuşunuzu yeterince halsiz bırakmıştır bunları yaparken onu yormamaya çalışın geçmiş olsun. Kuş kömürü ve elma sirkesi de suyuna az bir şey fayda verir.

Verdiği iğnenin icinde vardır birseyler ondan cok korkmayın ama benim bir tanıdığımın bir hafta önce kusu cok kötü ishal olmustu o da patates haslaması verdi ve sıcak yerde tuttu ilac aldı ilacın ismini bilmiyorum ve iyilesti ve özellikle kafesi gün icerisinde temizleyin

Son düzenleme:
Arkadaslar yapılan igne antibiyotik sadece
doktorun verdigi ılacda antibiyotik
kus kesinlikle normal yem yemiyor patates hasladım verdım yemınıyor
bende son care ne kadr dolgru nekadar yanlıs bilmiyorum ama önummde eriyor bende mecburen
cicibebe piskivisini ezdim mama kıvamına getirip kusa yedirdim yapacak baska carem kalmamıstı sizce bu dogrumu yoksa princ lapası daha mı iyi gelir cicibebe yi vermeyeyeyım mı ne dersiniz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:40 -->-> Daha önceki mesaj 19:20 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:02 -->-> Daha önceki mesaj 19:40 --

kimse yokmu

Son düzenleme:
Bisküvi şekerli şeker ishalse iyi gelmez
aspur kanarya yemi ver
yerse iyi gelir
geçmiş olsun

Bebe bisküvisi, şeker uzak durun. Veterinere gitmekle iyi yapmışsınız. Elle beslemeniz için pirinç unu, mısır unu, irmik'ten akışkan mama yapıp şırıngayla yedirin. Ama tez zaman elle besleme maması sipariş edin gelene kadar bunları yapın.

sırıngayla besleyin :(

pirinç lapası denedim agzından cıkarıp atıyor yemiyor
arkadaslar düne göre bugun daha iyi sanıırım düzeliyor yine isali var ama dune göre biraz daha katılasmaya basladı umarım tammen iyi olur

Arkadaşlar kuşum 2 gündür hiç bişey yemiyor içmiyor devamlı uyuyor aşırı isali var.
veterinere götürdüm dışkı analizi yaptı ve mikrop kapmış bagırsakları dedi igne yaptı daha sonra yaptıgı ignenin aynısını bana verdi kuşun suluğuna koyacaksın ve agzına damlatacaksın dedi 2 gunde belli olur dedi kuşun durumu.iyide kuş iki gün nasıl yiyecek yemiyor içmiyor mama yapıp şırınga ıle mı beslesem karnı ac sankı ama yiyemıyor geliyor yemın basına 1 2 tane alıyor uyuyor ne yapcam lütfen yardımcı olun nasıl yedirecem kuşu
çok geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur.gittiğiniz veterinerin yerini veya adresini paylaşırsanız ihtiyacı olan arkadaşlara faydalı olur.kuşlarla ilgilenen tahlil yaptıran veteriner bulmak epey zor şimdiden teşekkürler

çok geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur.gittiğiniz veterinerin yerini veya adresini paylaşırsanız ihtiyacı olan arkadaşlara faydalı olur.kuşlarla ilgilenen tahlil yaptıran veteriner bulmak epey zor şimdiden teşekkürler

zonguldak veteriner

Son düzenleme:
zonguldak ta böyle bir veteriner olduğunu bilmiyordum
birdaha gidişimde özelikle dikkat edeceğim

Geri