Karadeniz Pet

Arkadaşlar kuşum çok kötü acil yardım

• Konbuyu başlatan limonpaşamaviş
  • Başlangıç tarihi
L

limonpaşamaviş

Guest
Selamın aleykum
Arkadaşım bana sarı bir muhabbet kuşu verdi kuş çok tatlı fakat çok halsiz,gözünün ucunda bir şişlik var uçamıyor ayakları çarpık kaşınırken gık diye bir ses çıkarıyor gagası biraz şekilsiz:( ama çok dayanıklı bir kuş 2 senedir yaşıyor adı limon yardım ederseniz çok memnun olurum kuşu yaşatmak istiyorum :)

2 senedir yaşıyor ise sorun yoktur zaten gözü için veteriner hekime danışın

Gözündeki şişliğin üstüne TERRAMYCİN Göz Merhemi ve AVİPOM Mantar Kremilerini ayrı ayrı sürebilirsiniz.Ama ayaklardaki çarpıklık için bir veterinere danışın.Geçmiş olsun.

İçinde bir hastalık var demekki canı yanıyor.Ayaklarındaki çarpıklıkta kafasının içindeki bir dertten olabilir yazık.
İçten şifa için kekik,adaçayı veya karabaş otu suları satılır aktarlarda bunlardan birini yada hepsinden fark etmez birkaç damla suyuna damlatın antiseptik antibakteriyel mikrop öldürücü doğal antibiyotik gibi faydaları insanlarda zaten vardır ben kuşlarım içinde kullanıyorum böyle doğal şeyleri.

Benim kuşumda tek göz soğuk algınlığı diye bir hastalık olmuştu tek gözü şişmiş açılmıyordu yemek yemez tüylerini kabartır hareketsiz dururdu önce gözünün üstüne sonra içine 3 gün boyunca TERRAMYCİN göz merhemi sürdüm bir haftada normale döndü.
Sizde sabah akşam sadece şiş olan yerin üstüne (gözünün içine gerekli değil)sürün diğer gün ılık suya batırılmış bir pamukla temizleyin tekrar sürün bu şekilde devam edin.
TERRAMYCİN antibakteriyeldir.Avipom da mantar içindir.şişliğin nedeni hangisiyse o şifa verir belki.ikisinide kullanacaksanız birini sabah diğerini akşam kullanırsınız.ama tabi yine ıslak pamukla temizledikten sonra.
terramycin eczanede diğerini petshop yada veterinerde olur sanırım. iyileşme olmazsa yine konuşuruz. kuşunuza mama ve calsiyumda da verin iyi besleyin. uyurken düşüyorsa da farklı bir dünek düşünülebilir.

Birde beyler limon çok güçsüz nasıl toparlarım ben bu tatlı belayı

Gözünde ve gagasında mantar var vazelin sürün 1 hafta. ayaklarına bu vakitten sonra ne siz ne de bir baskası hiçbirsey yapamaz. Mama ve vitamin verin kuslarınızın hepsine

Geri