Karadeniz Pet

Arkadaşlar kuşum hala uçamıyor..

Faruk ÇELEN

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşumu yeni aldığımda sormuştum kuşum uçamıyor yani eski kuşum gibi değil. eski kuşum kafesinde durmazdı kapı açıkken sürekli uçardı oraya buraya ve uçarken hızlı nefes almazdı gelir üzerimizr konardı falan. Ama bu kuşum ilk aldığımdan beri anca kafesi koyduğum yerden bir metre ötesine gidip geri geliyor sonra nefes nefese kalıyor. Sürekli kafesi açık ama sade kafesin üstünde duruyor ne uçuyor ne bize konuyor. Bazen başka odaya götürüyorum uçurmak için nereye konacağını bilmediği için bir iki tur atıp alçalıyor ve yere konuyor. Ve yine hızlı nefes alıp veriyor sebebini bilemedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler

Son düzenleme:
Uçarken kanat sesi çok çıkıyorsa, yani kanatlarını çok hızlı açıp kapatıyorsa uçuş tüyleri eksik olabilir.

Sesine okadar çok dikkat etmedim ama uçarken heleki sabahları uçarken cıyaklıyor beynimin içinde yankılanıyor o ötüşü :D bu uçuş kanatları nasıl oluyor kuşun normal duruş görünüşünde tüyleri eksik gözükmüyor ama bilemedim

Kanat teleklerinde eksik olabilir yağlı olabilir

Böyle havada uçarken kanat aralarında boşluk varsa tüydedir tüy tamamliyordur ondandir

Tüyler tamam, yağlanma da yok göründüğü kadarınla.
Kuş sağlıklı görünüyor.

Ben de öyle düşünüyorum ama uçamıyor abi sebebini bir türlü bulamadım hemen yoruluyo gibi çok hızlı nefes alıyır uçunca odada bir uçtan bir uca gitmiyor mesela. En fazla kafesin karşısındaki duvara gidip geri dönüp kafese konuyor. İki üç metre falan yani. Onuda nefes nefese yapıyor

Başka bir hastalığı var o zaman, solunum yollarıyla ilgili olabilir. "Eritrom" diye bir ilaç var. Hayvanların solunum yolu hastalıklarında kullanılan Antibakteriyel bir ilaç. Deneyebilirsin.

Nereden bulabilirim ve nasıl kullanılır abi, kullandığımda geçer mi uzun süredir böyle çünkü

Geri