petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Arkadaşlar kuşum hamilemi

Konusu 'Üretimhane Resimleri' forumundadır ve vehbişengül16 tarafından 7 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. vehbişengül16

vehbişengül16 New Member

Beğenileri:
    0
    Herkese hayırlı geceler iyi ramazanlar. 1 hafta önce aldığım 1 takım kuş en başlarda çok durgunlardı ama son gündür dişi kuş aşırı derecede kalamar kemiği tüketmekte. kanatları düşük gibi belide biraz büküldü gibi. yuvaya girmiyordu ama bugün içeri kafasını uzatıp 10 ar saniye bakıp tekrar tüneğe uçuyor. erkek kuş beslemeye başladı acaba yumurtamı geliyor. yoksa kuşum rahatsızmı ? birde cinsleri ve yaş tahmini hakkında bilgi verebilirmisiniz ? ilk defa muhabbet kuşu besliyorum

2. Alparslan66

Beğenileri:
    5
    Yok kardesim daha yumurta yok hazırlık yapıyor simdi yumurtaya ama rahatsiz etmezsen fazla da sürmez yumurtlamasi

3. vehbişengül16

vehbişengül16 New Member

Beğenileri:
    0
    ALLAH razı olsun beni aydınlattığınız için. kuşlar kesinlikle rahatsız edilmiyor. son bi soru daha, yumurtlaması fazla sürmez demişsin. tahminen ne kadar bi süre sonra yumurta gelir ?

4. Alparslan66

Beğenileri:
    5
    Eslesme gorduysen bir hafta on günden yumurtlar daha eslesme yoksa onu tam bilemem kardesim kuslarina bagli ama disi iyi kızgın fazla surmez sanirim

5. vehbişengül16

vehbişengül16 New Member

Beğenileri:
    0
    daha eşleşme göremedim erkek pek durgun gerçi son 2 gündür oda biraz hareketlendi ama kısa süreli. genelde suskun. bakalım erkek daha alışamadı yeni yerine sanki. 1 hafta oldu alalı. normal heralde bu tavrı

6. Alparslan66

Beğenileri:
    5
    Evet normal alisma suresi o kadar zaten yumurtlama suresi biraz uzun olur sabirla bekliceniz baska. Care yok

7. Muhammet BAYDEMİR

Beğenileri:
    12
    Son attığınız görüntüye bakılırsa kanatlar düşmüş poposuda şişmiş görünüyor tabi çekim açısı da önemli ancak görüntüye bakarak yumurta içerde oluşuyor gibi bir poz vermiş. Zaten ultra kızışmış durumda dişi.

8. vehbişengül16

vehbişengül16 New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar 2 gün önce (8 haziran akşamı) dişi bi yumurta bırakmış yuvaya. vücut yapısı azda olsa nnormale döndü derken bugün yine poposu şiş kanatları düşük ve yüzü çekik durumda.

fotograf bugün çekildi. [​IMG]

9. Muhammet BAYDEMİR

Beğenileri:
    12
    Maşallah hayırlı olsun. Yuvalığın içindekiler nedir? Plastik kağıt gibi duruyor. Şayet öyleyse geç olmadan talaş ile değiştiriniz.

10. vehbişengül16

vehbişengül16 New Member

Beğenileri:
    0
    inanın hiç bilmiyorum. kuşları kafesle birlikte aldım aynen odaya koydum. daha yuvalıgı açıp elimi sokmuş değilim. az önce kapıyı açıp telefonu soktum fotograf çekebilmek için. sizce yumurtaların devamı gelirmi ? 2 gün oldu ama

11. Alparslan66

Beğenileri:
    5
    Gelir 2 günde bir yumurtlar zaten hayırlı olsun kardesim ama yer degidikligi oldugu icinde yumurtlamayabilir gerci poposu sisti diyosunuz büyük ihtimal yumurtalar gelir

12. vehbişengül16

vehbişengül16 New Member

Beğenileri:
    0
    yok kardeş yer değiştirmedim. ben bu kuşları pazar günü petshoptan aldım, aldığım gün aynen odaya koydum anlamında dedim :)

13. Alparslan66

Beğenileri:
    5
    Tmm kardesim bende onu dedim yumurtaya hazırlığı petshopta yaptiya ondan dedim iyi kussa zaten bunlara aldırmaz yumurtlar

14. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Maşallah zaten bariz belliymis yumurta olduğu rahatsız etmeyin inşaallah kuluckaya devam eder keyifli hobiler

15. vehbişengül16

vehbişengül16 New Member

Beğenileri:
    0

Çok teşekkür ederim abi sağolun. 2. yumurta gelmedi daha :) hala beklemedeyiz 3 gün oldu
    n

16. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Cevap: Arkadaşlar kuşum hamilemi

Konu yanlış yere açılmış.Taşınmasını talep ediyorum.

Sayfayı Paylaş