petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

arkadaşlar kuşum konuşmuyor yardım lütfenn?????

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve spawn59 tarafından 21 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. spawn59
    Gizli

spawn59 Guest

muhabbet kuşunu mart ayında aldım aldgımda 35 40 günlüktü gagası sıyahtı smdı bana epey alıstı hıc ustumden ınmiyo tam ıstedgım gibi oldu aramızdaki bağ cok iyi fakat bi türlü konusmuyo surekli cicikuş aşkım dıye tekraralar yapıyorum evde olmadgımda ses kaydı dınletiyorum kendı sesimi olmuyo tecrubeli arkadaslardan yardım ve de değişik başka yöntemler var mı?yardımınız için teşekkür ederim .....

2. M.Halik Kara
    Gizli

Kuşunuz dişi mi?

3. spawn59
    Gizli

spawn59 Guest

sanirim tam net olarak cinsiyetıde belli değil gagası mavi fakat gaga deliklerinin etrafında beyazlıklar var kuşu aldıgım yere sordum daha cinsiyetı icin buyumesi gerek dedi

4. M.Halik Kara
    Gizli

Anladım fotoğraflarını koyarsanız rahat yorum yapabiliriz.Eğer çok uğraştığınız halde konuşmuyorsa ya dişidir ya da yavru diye yetişkin konuşma yaşı geçmiş kuş vermiş olabilirler.

Çünkü benim başıma geldi erkek diye aldım 2 ay uğraştım konuşmadı büyüdükçe dişi olduğu ortaya çıktı :)

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    71
  6. kadir can ucun
    Gizli

tek kelime ve sabahları 30 dk civarı ilgilen.Benim ki öyle öğreniyor.(cici kuş ve babacık)

7. spawn59
    Gizli

spawn59 Guest

[​IMG][​IMG][/url][/IMG][/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:10 -->-> Daha önceki mesaj 23:09 --

fotograf attım arkadaslar...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:14 -->-> Daha önceki mesaj 23:10 --

yok onuda denedim ama malesef sanırım kuş konuşmayı sökemıycek :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:14 -->-> Daha önceki mesaj 23:14 --

işte fotosu dişi mi sizce ??

8. Erdem AYGÜL

Beğenileri:
    23
  9. spawn59
    Gizli

spawn59 Guest

banada öyle gibi geliyo ama bilmyorum dişi muhabbetin sergilediği davranışlar neler o kadar bana alışması falan dişi kuş o kadar sahiplenmez diye duymustum ...

10. M.Halik Kara
    Gizli

Kuşunuz dişi hocam.

Dişi kuşlarda gayet cana yakın olurlar eğitilirlerse tıpkı benim limonum gibi :)

11. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    71
    Kuşunuz dişi, alışmaz diye birşey yok. Dişi kuşlar da alışırlar ilgilenilirse.
    Konuşma olayına gelince erkekler kadar çabuk olmaz, onlar kadar fazla kelime öğrenemezler.
    Güle güle besleyin.

12. spawn59
    Gizli

spawn59 Guest

yani konuşmaz mı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:23 -->-> Daha önceki mesaj 23:22 --

teşekür ederim yani bizim iş emek zaman birzda özveri istycek anlaşılan :D

13. kadir can ucun
    Gizli

14. spawn59
    Gizli

spawn59 Guest

eyvallah mücadeleye devam :D:D

15. maviş4407
    Gizli

Kuşunuz Dişi Ama egitime devam edilr Konubilir :D

Sayfayı Paylaş