Karadeniz Pet

Arkadaşlar kuşuma bişey oldu acil yardım :((

Aydın Açıkgöz

Yeni Üye
Dişi muhabbet kuşum bugünden beri kafesin altında hareketsiz duruyor hasta gibi poposuna baktım biraz dışkı bulaşmış ve büyümüş, kuyruğu çok dik duruyor, sağ kanadı ise diğerine göre aşağı düşmüş, sizce hamile mi yoksa hasta mı? erkekle kavga ediyor bide ne yapmalıyım acil yardım edin

Foto eklerseniz bilgisi olan yardimci olacaktir

deneyeceğim ama kuşum sabaha çıkmaz diye korkuyorum :( popo kısmında dışkı var ıslak gibi ishal olmuş galiba ve resmen kuşta derman yok kafesin dibinde duruyo tüneğe çıktığında gücü olmadığından bilerek atlıyo yukarı çıkmaya çalışırken başaramıyo ne yapmalıyım :(

Faceden mesengerla kendine gönder fotoyu ordan pc ye ordan da buraya :)

8DpDlk.jpg

dkYk3L.jpg

Arkadaşın dediğini yaptım çok sağolasın evet arkadaşlar altta ki kuş durumu böyle çok kötü kanatları düşük güçsüz :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:55 -->-> Daha önceki mesaj 23:51 --

Şimdi kendi çıkmış tünepe ama düşücek gibi duruyo sallanıyo titriyo gözleri kapalı

5MWMGL.jpg

Kusun diskisi civik mi?

Ben cikacam sana yazayim da sen duruma gore bakarsin. Diskisi sulu ise suyuna elma sirkesi 4 damla damlat. Haslanmis papates pirinc lapasini mamaligina koy. Yarin bulabildigin en erken saatte neo-terramycin 20 g al suluguna cay kasiginin 1/3 u kadar koy iyice erit onu. Her 5 saatte bir degistir suyu. 5 saatten fazla beklemesin. 3 4 gun uygula. Geçmiş olsun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:34 -->-> Daha önceki mesaj 00:32 --

dikkat etmedim ama popo kısmındaki tüylerine bulaşmış

O zaman ishaldir. Kusun yemekten sudan kesilmis gorunuyor istersen yarin siringayla ilacli sudan biraz icir. Enerjisi bitmis gorunuyor.

Tabandaki duruma bakınca bence kafesinizi daha temiz tutmalısınız kuşların hasta olma olasılığı yüksek , yerdeki dışkıya bakılırsa bana ishal gibi geldi

ev ortamında bir kuşun ölmesi ya sıcaklıktan olur yada hijyenden kafesi fazla temizmelemediğimiz için hasta olmuş olabilir

Geçmiş olsun evde hastaliga karsi birkac ilac bulundurursaniz daha erken mudahale edebilirsiniz. Erkege bulasmamistir umarim

sağolun vitamini var suya karıştırıyorum ama rüzgar da kaldı galiba bugün başka bir dişi alabilirim erkek yalnız kalmasın diye, bizim ölen dişi sanırım çiftleşmeye hazır değildi, nasıl bulabilirim çiftleşmeye hazır yetişkin bi dişi? nazlı olmasın erkek zaten istiyo bi kaç güne çiftleşsinler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:08 -->-> Daha önceki mesaj 13:29 --

Arkadaşlar sağdaki dişiyi yeni aldım kızgın bi dişi, soldaki erkek olanın eşi öldü erkekte kızgındı ama sanki bi rahatsızlığı var gibi erkek sol ayağını havaya kaldırıp tek ayağıyla tünekte duruyor ve resimdeki gibi gözlerini yumup açıyor bi rahatsızlığı olabilir mi onun da ölmesinden korkuyorum :( sizce erkek olanın önceki eşi çok naz yaptığından isteğini kaybetmiş olabilir mi yoksa hala kızgın mı? aldığım adama sordum iki buçuk haftaya yumurta yapar dedi sizce durum ne ne yapıyım ne zaman yumurta alabilirim?

knVmMW.jpg

vnMryv.jpg

Geri