Karadeniz Pet

Arkadaşlar kuşumun cinsi ırkı yaşı nedir

NAZ66OK

Yeni Üye
Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim

DEĞERLİ ARKADAŞLARIM
BİLEN BİRİ VARSA LÜTFEN CEVAPLASIN
YAKLAŞIK 4 HAFTA ÖNCE KUŞÇUDAN DAMIZLIK ERKEK, 2011 DOĞUMLU VE İNGİLİZ JUMBO OLARAK ALDIĞIM KUŞUN BANA CİNSİ IRKI VE YAŞI HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM
EŞ DİYE ATTIĞIM KUŞUN YANINA YAKLAŞMIYOR. 2 İLE 6 AYLIK ERKEK KUŞLARLA DİYALOG hHALİNDE. GAGASININ RENGİ YANILTICI OLABİLİR Mİ ?
EMEĞİ GEÇEN ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER...

hiç jumboya benzetemedim. kırıklık var gibi biraz. yaşı hakkında bilgi almak istiyorsanız daha net resimler çekiniz. iris kafa ve ayaklar net degil. İsabetli bir tahmin yapamadım.

şöyle bişey anlatayim.geçen sene feshanede bir jumbo beğendim,ceresi erkek kuşta nasıl mavi oluyorsa öyle,kuşa bakınırken biride yanımda eğilip kuşa baktı 50-60 yaşlarında biri,almaya niyetinmi var dedi,bende evet erkek kuş lazım dedim.dişi lazımsa o kuşu al dedi şasırdım,abi dedim bu kuş resmen erkek dedim,cere herzaman size doğruları söylemez dedi.hareketleri duruşu ve popoya bakmak lazım dedi.doğru söylüyordu sadece cereyle iş yapıyoruz.kuşun sahibine dedi bu kuş dişimi erkekmi diye,sahibi erkek dedi,eminmisin dedi evet dedi,kuşu eline alıp üfle bakalım dedi ve adam kuşun altına üfledi,kuşçunun gözleri faltaşı gibi açıldı,abi kuş dişiymiş dedi,yani iyice dikkat ederek bakmak lazım

arkadaşlar ilginiz için çok teşekkürler
şu an geç olduğu için fotoğraf çekemiyorum.
yarın muhakkak daha net fotoğraflar çekeceğim.
bu kuşuma benzeyen bir kuşum vardı iris aynı renkteydi
erkek diye aldığım kuşumun iris mavi iken birden açık kahveye dönüştü
kime sorduysam yaşlı ve yorgun olduğu son günlerinde iyi bakmamı söylediler
derken oğlum dediğim meğer dişiymiş 3 ay arayla 15 yavru verdi
o sebeple acaba jumbo cinsleri iris yanıltıyor mu diye şüpheliyim
ayrıca sitede rakam söylenirmi bilemediğim için rakamı veremiyorum
3 haneli fiyata ingiliz jumbo diye aldım aldatıldım galiba
saygılar....

şöyle bişey anlatayim.geçen sene feshanede bir jumbo beğendim,ceresi erkek kuşta nasıl mavi oluyorsa öyle,kuşa bakınırken biride yanımda eğilip kuşa baktı 50-60 yaşlarında biri,almaya niyetinmi var dedi,bende evet erkek kuş lazım dedim.dişi lazımsa o kuşu al dedi şasırdım,abi dedim bu kuş resmen erkek dedim,cere herzaman size doğruları söylemez dedi.hareketleri duruşu ve popoya bakmak lazım dedi.doğru söylüyordu sadece cereyle iş yapıyoruz.kuşun sahibine dedi bu kuş dişimi erkekmi diye,sahibi erkek dedi,eminmisin dedi evet dedi,kuşu eline alıp üfle bakalım dedi ve adam kuşun altına üfledi,kuşçunun gözleri faltaşı gibi açıldı,abi kuş dişiymiş dedi,yani iyice dikkat ederek bakmak lazım

hem sizin açınızdan değerli bir tecrübe hemde bizim açımızdan yeni bir bilgi olmuş...

okan arkadaşım
ben OĞLUM...derken
dediğin gibi evde jumbo kırığım gagası koyu mavi iken birden renk değişti açık kahve oldu
ölecek dediler
hasta dediler
yaşlı dediler
o anne oldu şimdi 15 bebesi var

Geri