Arkadaşlar Kuşumun Kakası Normalmi ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve nemlu tarafından 28 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. nemlu

nemlu Süper Üye

Beğenileri:
    11
    Yer:
    Manisa
    Arkadaşlar kuşum dün geldi düne göre bu gün daha garip sıçıyor acaba üşütmüşmüdür yada hastamıdır bakarmısınız ?

bide arkadaşlar poposunda dışkısı kalıyor ve bir şey yapmıyor oda normalmidir düne göre bu gün daha sıvı yapıyorda

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:47 -->-> Daha önceki mesaj 09:49 --

**güncel**

#1 nemlu, 28 Ağustos 2015
    Son düzenleme: 28 Ağustos 2015
  2. cetinates

cetinates Profesyonel

Beğenileri:
    3
    Yer:
    Ankara
    öncelikle geçmiş olsun kuşunuz çok güzel maşallah,ceyranda kaldığı için hafif üşütmüş,ishal başlangıcı için aspur adı verilen kanarya yemi verip,rüzgar almayan kuytu bir yere kafesini koyarsanız iyi olur.

not : "bir garip s......." gibi tanımlar yerine "dışkısı normalden daha cıvık" yazarak Türkçemizi daha iyi kullanmış oluruz.

3. nemlu

nemlu Süper Üye

Beğenileri:
    11
    Yer:
    Manisa

hm düne göre bu gün daha sıvıydı bende anlamıştım balkonda bırakınca karşı komşunun muhabet kuşuyla konuşuyordu tabi haliyle üşütmüş olabilir fiyatları ne kadar o ilaçların ?

#3 nemlu, 28 Ağustos 2015
  4. cetinates

cetinates Profesyonel

Beğenileri:
    3
    Yer:
    Ankara
    ilaç değil açık yem satan pet shoplardan 1-2 tl lik alsan dahi işini görür. 1-2 gün ishali düzelinceye kadar sadece yem olarak aspur verip suluğunu her gün yıkayıp suyunu tazelerseniz iyi olur.

nasıl birşey olduğuna aşağıdaki linki tıklayıp bakabilirsiniz.

Sade Yem (Aspur) - Pet Yuvası

5. nemlu

nemlu Süper Üye

Beğenileri:
    11
    Yer:
    Manisa
    daha 2 günlük ya yemek yerken hiç görmedim iyi alırım abi eyvalah ismini paşa koydum geceleri yatmadan sölüyom paşa diye kulağına , sabah dedim paşa karşılık verdi sanırım konuşacak :D

#5 nemlu, 28 Ağustos 2015
  6. cetinates

cetinates Profesyonel

Beğenileri:
    3
    Yer:
    Ankara
    inşallah aranızda dostluk kurarsınız size alıştıktan sonra ilginizle konuşmayada başlayacaktır,1 hafta kadar eve odaya sizlere alışma süreci olacaktır,yeni kuş beslameye başladığınız için bazı tavsiyelerim olacak.

***dışkısı normale dönene kadar yeşillik vermeyin,ileride verdiğiniz zamanda yıkayıp kuruladıktan sonra marul-maydonoz -taze nane verebilirsiniz.

***kafesinde kuş kumu ve kalamar kemiği mutlaka bulundurun,tünekleri ve kafesi temiz tutun,kuşunuz dışkısıyla temas etmesin.

***haftada bir kez suluğuna 5 damla elma sirkesi damlatın,yarım çay kaşığı kadar.

***kuşu avuçlayarak tutmayın,parmağınızda yada omuzunuza alıştırın.

***içinde boyalı parçacıklar olan yem vermeyin,güvendiğiniz açık yem satan bir yerden karışık yem yada versele laga vb.güvenilir iyi bir marka yem verebilirsiniz.

7. nemlu

nemlu Süper Üye

Beğenileri:
    11
    Yer:
    Manisa
    inşallah alışır kuş kumu bide kemiği aldım ama hiç yemedi aynı şekil duruyor tümsekleri sabah temizledim suyunuda yenilerim inş. iyileşir :D
    bide kuşu avuçlamıyorum kafeste parmağımla seviyorum bişi yapmıyor alışık sanırım yada zarar vermeyeceğini düşünüyorum tavsiyeler için teşekürler

#7 nemlu, 28 Ağustos 2015

Sayfayı Paylaş