Karadeniz Pet

Arkadaşlar Kuşumun Kakası Normalmi ?

nemlu

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşum dün geldi düne göre bu gün daha garip sıçıyor acaba üşütmüşmüdür yada hastamıdır bakarmısınız ?
OZv853.jpg

7baWLm.jpg

bide arkadaşlar poposunda dışkısı kalıyor ve bir şey yapmıyor oda normalmidir düne göre bu gün daha sıvı yapıyorda

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:47 -->-> Daha önceki mesaj 09:49 --

**güncel**

Son düzenleme:
öncelikle geçmiş olsun kuşunuz çok güzel maşallah,ceyranda kaldığı için hafif üşütmüş,ishal başlangıcı için aspur adı verilen kanarya yemi verip,rüzgar almayan kuytu bir yere kafesini koyarsanız iyi olur.

not : "bir garip s......." gibi tanımlar yerine "dışkısı normalden daha cıvık" yazarak Türkçemizi daha iyi kullanmış oluruz.

öncelikle geçmiş olsun kuşunuz çok güzel maşallah,ceyranda kaldığı için hafif üşütmüş,ishal başlangıcı için aspur adı verilen kanarya yemi verip,rüzgar almayan kuytu bir yere kafesini koyarsanız iyi olur.

not : "bir garip s......." gibi tanımlar yerine "dışkısı normalden daha cıvık" yazarak Türkçemizi daha iyi kullanmış oluruz.

hm düne göre bu gün daha sıvıydı bende anlamıştım balkonda bırakınca karşı komşunun muhabet kuşuyla konuşuyordu tabi haliyle üşütmüş olabilir fiyatları ne kadar o ilaçların ?

Son düzenleme:
ilaç değil açık yem satan pet shoplardan 1-2 tl lik alsan dahi işini görür. 1-2 gün ishali düzelinceye kadar sadece yem olarak aspur verip suluğunu her gün yıkayıp suyunu tazelerseniz iyi olur.

nasıl birşey olduğuna aşağıdaki linki tıklayıp bakabilirsiniz.

Sade Yem (Aspur) - Pet Yuvası

ilaç değil açık yem satan pet shoplardan 1-2 tl lik alsan dahi işini görür. 1-2 gün ishali düzelinceye kadar sadece yem olarak aspur verip suluğunu her gün yıkayıp suyunu tazelerseniz iyi olur.

nasıl birşey olduğuna aşağıdaki linki tıklayıp bakabilirsiniz.

Sade Yem (Aspur) - Pet Yuvası

daha 2 günlük ya yemek yerken hiç görmedim iyi alırım abi eyvalah ismini paşa koydum geceleri yatmadan sölüyom paşa diye kulağına , sabah dedim paşa karşılık verdi sanırım konuşacak :D

Son düzenleme:
inşallah aranızda dostluk kurarsınız size alıştıktan sonra ilginizle konuşmayada başlayacaktır,1 hafta kadar eve odaya sizlere alışma süreci olacaktır,yeni kuş beslameye başladığınız için bazı tavsiyelerim olacak.

***dışkısı normale dönene kadar yeşillik vermeyin,ileride verdiğiniz zamanda yıkayıp kuruladıktan sonra marul-maydonoz -taze nane verebilirsiniz.

***kafesinde kuş kumu ve kalamar kemiği mutlaka bulundurun,tünekleri ve kafesi temiz tutun,kuşunuz dışkısıyla temas etmesin.

***haftada bir kez suluğuna 5 damla elma sirkesi damlatın,yarım çay kaşığı kadar.

***kuşu avuçlayarak tutmayın,parmağınızda yada omuzunuza alıştırın.

***içinde boyalı parçacıklar olan yem vermeyin,güvendiğiniz açık yem satan bir yerden karışık yem yada versele laga vb.güvenilir iyi bir marka yem verebilirsiniz.

inşallah aranızda dostluk kurarsınız size alıştıktan sonra ilginizle konuşmayada başlayacaktır,1 hafta kadar eve odaya sizlere alışma süreci olacaktır,yeni kuş beslameye başladığınız için bazı tavsiyelerim olacak.

***dışkısı normale dönene kadar yeşillik vermeyin,ileride verdiğiniz zamanda yıkayıp kuruladıktan sonra marul-maydonoz -taze nane verebilirsiniz.

***kafesinde kuş kumu ve kalamar kemiği mutlaka bulundurun,tünekleri ve kafesi temiz tutun,kuşunuz dışkısıyla temas etmesin.

***haftada bir kez suluğuna 5 damla elma sirkesi damlatın,yarım çay kaşığı kadar.

***kuşu avuçlayarak tutmayın,parmağınızda yada omuzunuza alıştırın.

***içinde boyalı parçacıklar olan yem vermeyin,güvendiğiniz açık yem satan bir yerden karışık yem yada versele laga vb.güvenilir iyi bir marka yem verebilirsiniz.

inşallah alışır kuş kumu bide kemiği aldım ama hiç yemedi aynı şekil duruyor tümsekleri sabah temizledim suyunuda yenilerim inş. iyileşir :D
bide kuşu avuçlamıyorum kafeste parmağımla seviyorum bişi yapmıyor alışık sanırım yada zarar vermeyeceğini düşünüyorum tavsiyeler için teşekürler

Son düzenleme:
Geri