Karadeniz Pet

arkadaşlar kuşun böyle durması normal mi

MevlütŞimşek

Meraklı Üye
Arkadaşlar yeni geldiği için zaten sessiz kuş. aldığım yerdede böyle kabarık gibi duruyodu. ama hareketliydi. yapısından mı yoksa hastamı anlayamadım. yiyip içmediği içinde ishalmi değilmi bilemiyorum. sadece idrar yaptı su şeklinde katılık yoktu.

tt4pd.jpg

tt4qd.jpg

tsxwy.jpg

tsxuh.jpg

BUNLAR ALDIĞIM YERDEKİ HALİ:
tsxvk.jpg

tsxt5.jpg

Dışkısını kontrol ettınmı cıvıkmı su gıbı yani..

Uyuklama halsizlik varmı ?

Dışkısını kontrol ettınmı cıvıkmı su gıbı yani..

valla şuanda yaptıgında sadece su var. içinde katı olan kısmın sıvılaşmış hali yok. sadece berrak su.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:04 -->-> Daha önceki mesaj 20:02 --

Uyuklama halsizlik varmı ?

gündüz yoktu odada başka kuş vardı birbirlerine ötüyorlardı. tellere fln cıkıyodu. şimdi sessiz öyle duruyor.

Arkadaşlarından ayrıldığı için üzülmüş olabilir. Ama ishal ihtimalide var ,umarım değildir çok da tatlıymış maşallah..

Suyuna vıtamın kat ve Haslanmış patates yedir. ishal ozaman.

Benimk de böyle oluyor normal dediler öyle olmasının sebebi sıkıldığındanmış ...

şuanli dışkısı
tt717.jpg
tt705.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:40 -->-> Daha önceki mesaj 20:22 --

şuanli dışkısı
tt717.jpg
tt705.jpg

Kuş ishal. Kanarya yemini öneriyorum. Yada diğer arkadaşlarımızın yazdıklarından herhangi birisini yapın. Vitamin katın suyuna.

kanarya yemi verin, suyuna birkaç tane kahve çekirdeği atın, haşlanmış patates verin kuşa bunlar kuşu iyileştirir..

ortam değişikliğinden olma ihtimali nedir

Ortam değişikliği felan değil ishalmiş kuş ishalli kuş almışsınız üstüne düşün. Sıcak ortamda dursun arkadaşların dediğinden haşlanmış patates vs herhangi birisini yaparsanız kurtarırsınız. Ya değilse ölür kuş. Hemde yavruymuş iyi denk getirmişsiniz.

Aldğınız yere götürün kafese atsın 3 4 gün orda dursun ishali geçince getirin.

Ortam değişikliğinden ancak şöyle olur.

Kuşa bakarsınız pop kısmında islaklık ve dışkı yapışması yoktur, Eve getirirsiniz ertesi gün ishal ozaman kurtulur basit ishaldir ama diğer türlü ölüme kadar gider yavru daha çünkü.

Aldğınız yere götürün kafese atsın 3 4 gün orda dursun ishali geçince getirin.

Ortam değişikliğinden ancak şöyle olur.

Kuşa bakarsınız pop kısmında islaklık ve dışkı yapışması yoktur, Eve getirirsiniz ertesi gün ishal ozaman kurtulur basit ishaldir ama diğer türlü ölüme kadar gider yavru daha çünkü.

şuan bile poposunda ıslaklık dışkı yapışması yok. ve önceden bi kuşum ishaldi ondan biliyorum onunkisi gbi dışkı kısmı çok cıvık değil.

Su içiyorsa avidiare ekleyin suyuna içmiyorsa damlalıkla ağzına damlatın ilacı. Önce ishali geçsin.Sonra halsizliği içinde suyuna süpervit forte karıştırırsınız cin gibi olur inşallah. Allahım uzun ömür versin bu güzelliğe.(haşlanmış patatesi her kuş yemiyor)Dal darı verebilirsiniz.
Geçmiş olsun.

ortam değişikliğinden olsaydı ilk fotolarda eski yerinde. onlarda kabarık duruyor olmazdı diye düşünüyorum bence üşütmüş. Duraneddin abinin dediğini uygularsanız bişeyi kalmaz ama gecikmeyin. geçmiş olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
kabarık durmak illaki hastalıktanmıdır. ırktan yaştan vs başka bi nedenden olmazmı.

sürekli kabarıklık. hastalık belirtisidir. ancak ara sıra uyurken falansa o her kuşta olabilir. ama bana sorarsanız kuşunuz hasta hemde aldığınızdan beri.son resimdeki alt tünekte duran kuş ta hasta büyük ihtimalle diğerleri sağlıklı. seçme yeteneğinize hayran kaldım. :) ancak ben özellikle hasta kuş alırdım. onu kurtarabilmek için çünkü başkası alsa ölecek biliyorum.iyileşecek merak etmeyin. söylenilenleri uygulayın geç kalmayın yeter ki.

Moderatör tarafında düzenlendi:
kuş küçük olduğu için yem kırmada sorun yaşıyor olabilir. kanarya yemi alabilirsin. yem yemiyor olması tek kaldığından olabilir. çok kritik bi dönemde aslında şuan. iyi bakılması lazım. ayrıca aldığınız yerdeykende sorun var galiba. diğer mavi kuş daha sağlıklı duruyor.

Geri