Karadeniz Pet

Arkadaslar kusun kanadindaki nedir?

• Konbuyu başlatan asiyamusali
  • Başlangıç tarihi
A

asiyamusali

Guest
Arkadaslar kusum 3 aydir bende kendisi 5 aylik kuyrugu aldigimda yokdu bana yavru yenisi cikicak dedler lakin kanadi kuyrugu cikiyor ve kendisinden dokuluyor simdi 2 tane uzun kanadi kalmisdi geldigimde kanadinin eyri oldugunu gordum sonda kendi cekdi kanat cok qarip bakterimi var kanadinda?yoksa fransiz tuy dokumumu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:16 -->-> Daha önceki mesaj 16:14 --

w1z3zp

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:17 -->-> Daha önceki mesaj 16:16 --

url])

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:18 -->-> Daha önceki mesaj 16:17 --

e2GRLq.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:15 -->-> Daha önceki mesaj 16:18 --

Arkadaslar

Ben kanadı yerinden oynamış iltihap kapmış gibi gördüm. Kuşun kanadından koku geliyor mu? Bi incelerseniz.

Benim çapkınımda da aynısı var malesef tüyler çıkıyor ama kendiliğinden daha uzamadan düşüyor. genetik bir hastalık olan french hastalığı benim kuşumdaki =/ Allah kimsenin kuşuna böyle illet vermesin =( Size de geçmiş olsun üzülerek söylüyorum ki görüntü aynı =/

Ya geçmiş olsun inşallah degildir ama french hastaligiysa normalden daha özverili olmak gerekiyor diye biliyorum
Seda arkadaşim geçmiş olsun senin kuşuna da

Bi veterinere götürün baksin

Bilinen bir tedavisi yok sevgini ve haftata 2 gün vitaminini eksik etmeyeceksin bir de bebek gibi aman bir yere çarpmasın diye kollayacaksın.

benim kuşumun yanında erkek var bu hastalığın genetik oldunu sölüyorlar yavrulardamı bu hastalıktan olucak

İç parazitte olabilir. Beyaz dut yedirin paraziti döker. Hormonları da az çalışıyor olabilir. İşini bilen bi veterinere götürün derim

Arkadaslar merhaba bugun ben bu tuyu aldim veterine goturdum bakdi bakdi hic bish soylemedi ya bana ya stres yada vitamin catismamaszligi dedi ben 1 aydir vitamin veriyorum ama hic bi sey olmuyo ve tuyun ucunun uzerine derman tokerek mikroskopda bakdi hic bi sey yok dedi genetik hastalikmi sordum hayir o tur kuslar cok nadir hallards olur dedi ve cok tuy doker bilemiyorum ya simdi ne yapayim bilemiyorum omzumda duruyor kendini bi anda yere atiyor ben Bakude kaliyorum hic bi iyi veterner yok surda

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:04 -->-> Daha önceki mesaj 17:57 --

Kanadi iylediyinde koku yok lakin kusun kendini iyliyorum yavru cüce iyi geliyor

kuş french mood tur. genetik bir hastalıktır ne yazık ki tedavisi bulunmamaktadır. en iyi korunma yolları bu hastalığı taşıyan kuşları eşlememektir. yavrularında görünmese bile yavruların yavrusunda mutlaka ortaya çıkacaktır.

ne yazık ki birçok veteriner muhabbet kuşu konusunda bilgisiz.. mikroskopta birşeyin çıkmaması normaldir çünkü genetik bir hastalık olduğundan genetik analiz dışında tesbit edilemez.. ben tecrübemem dayanarak bu kuşun french mood olduğuna garanti verebilirim..

Son düzenleme:
Semiha o numaradaki kisi whatsappi varmi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 05:09 -->-> Daha önceki mesaj 05:08 --

Peki o hastalikdaki kus tuyleri cok dokuluyor dimi?ama bu kusda kuyrk ve kanat cikiyor kendi diplerini kasiyor kasiyor dokuyor

Hastalik kanda tedavi yok yavrularida ayni sekilde olur

Geri