petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Arkadaslar kusun kanadindaki nedir?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve asiyamusali tarafından 27 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. asiyamusali
    Gizli

Arkadaslar kusum 3 aydir bende kendisi 5 aylik kuyrugu aldigimda yokdu bana yavru yenisi cikicak dedler lakin kanadi kuyrugu cikiyor ve kendisinden dokuluyor simdi 2 tane uzun kanadi kalmisdi geldigimde kanadinin eyri oldugunu gordum sonda kendi cekdi kanat cok qarip bakterimi var kanadinda?yoksa fransiz tuy dokumumu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:16 -->-> Daha önceki mesaj 16:14 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:17 -->-> Daha önceki mesaj 16:16 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:18 -->-> Daha önceki mesaj 16:17 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:15 -->-> Daha önceki mesaj 16:18 --

Arkadaslar

2. tansel canbaz
    Gizli

Kuşun kendi fotografi yokmu ?

3. Emre KARAN

Emre KARAN New Member

Beğenileri:
    0
    Ben kanadı yerinden oynamış iltihap kapmış gibi gördüm. Kuşun kanadından koku geliyor mu? Bi incelerseniz.

4. Seda CAN

Seda CAN Member

Beğenileri:
    0
    Benim çapkınımda da aynısı var malesef tüyler çıkıyor ama kendiliğinden daha uzamadan düşüyor. genetik bir hastalık olan french hastalığı benim kuşumdaki =/ Allah kimsenin kuşuna böyle illet vermesin =( Size de geçmiş olsun üzülerek söylüyorum ki görüntü aynı =/

5. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Ya geçmiş olsun inşallah degildir ama french hastaligiysa normalden daha özverili olmak gerekiyor diye biliyorum
    Seda arkadaşim geçmiş olsun senin kuşuna da

Bi veterinere götürün baksin

6. LasTSHoT

LasTSHoT New Member

Beğenileri:
    0
    Bndede bu sorun var hastalığın tedavisi nedir

7. Seda CAN

Seda CAN Member

Beğenileri:
    0
    Bilinen bir tedavisi yok sevgini ve haftata 2 gün vitaminini eksik etmeyeceksin bir de bebek gibi aman bir yere çarpmasın diye kollayacaksın.

8. LasTSHoT

LasTSHoT New Member

Beğenileri:
    0
    benim kuşumun yanında erkek var bu hastalığın genetik oldunu sölüyorlar yavrulardamı bu hastalıktan olucak

9. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    İç parazitte olabilir. Beyaz dut yedirin paraziti döker. Hormonları da az çalışıyor olabilir. İşini bilen bi veterinere götürün derim

10. asiyamusali
    Gizli

Arkadaslar merhaba bugun ben bu tuyu aldim veterine goturdum bakdi bakdi hic bish soylemedi ya bana ya stres yada vitamin catismamaszligi dedi ben 1 aydir vitamin veriyorum ama hic bi sey olmuyo ve tuyun ucunun uzerine derman tokerek mikroskopda bakdi hic bi sey yok dedi genetik hastalikmi sordum hayir o tur kuslar cok nadir hallards olur dedi ve cok tuy doker bilemiyorum ya simdi ne yapayim bilemiyorum omzumda duruyor kendini bi anda yere atiyor ben Bakude kaliyorum hic bi iyi veterner yok surda

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:04 -->-> Daha önceki mesaj 17:57 --

Kanadi iylediyinde koku yok lakin kusun kendini iyliyorum yavru cüce iyi geliyor

11. tempusfugit

Beğenileri:
    0
    kuş french mood tur. genetik bir hastalıktır ne yazık ki tedavisi bulunmamaktadır. en iyi korunma yolları bu hastalığı taşıyan kuşları eşlememektir. yavrularında görünmese bile yavruların yavrusunda mutlaka ortaya çıkacaktır.

ne yazık ki birçok veteriner muhabbet kuşu konusunda bilgisiz.. mikroskopta birşeyin çıkmaması normaldir çünkü genetik bir hastalık olduğundan genetik analiz dışında tesbit edilemez.. ben tecrübemem dayanarak bu kuşun french mood olduğuna garanti verebilirim..

#13 tempusfugit, 29 Mart 2014
    Son düzenleme: 29 Mart 2014
  12. asiyamusali
    Gizli

Semiha o numaradaki kisi whatsappi varmi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 05:09 -->-> Daha önceki mesaj 05:08 --

Peki o hastalikdaki kus tuyleri cok dokuluyor dimi?ama bu kusda kuyrk ve kanat cikiyor kendi diplerini kasiyor kasiyor dokuyor

13. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Hastalik kanda tedavi yok yavrularida ayni sekilde olur

14. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0

Telefonla daniş mümkünse watsaptan yazma ayip yani 50 yaşinda hekime watsaptan mi yazacaksin:D

Telefonla burada paylaştigimiz kliniklerden bilgi almaya çaliş

http://www.muhabbetkusu.com.tr/hast...miz-veteriner-hekimleri-paylasalim-17819.html

Sayfayı Paylaş