petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Arkadaşlar lutfen yardim edin

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Limonum tarafından 19 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. Limonum

Limonum New Member

Beğenileri:
    0
    Kusumu alalı 2 ay oldu aldıktan 1 hafta sonra ishal oldu gecer diye ustelemedim sonra aldigimiz yere götürdüm yemden dedi güçsüz kalmış dedi yeminide degistirdik 10 gun oldu ama devam ediyor vitaminlerinide veriyorum bugun ishal ilacida aldım ama cok halsizleşti vede cok zayıfladi ne yapmam gerek ölmesini istemiyorum çok alıştık birbirimize lütfen akıl verin

2. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Sade aspur ishal için iyi gelir. Özellikle cereyanda kalıyorsa ona dikkat etmelisiniz. Bozuk yem de ishale neden olur. Kullanma tarihini kontrol ederek sade aspur vermeyi deneyebilirsiniz. Geçmiş olsun.

Limonum bunu beğendi.
  3. Limonum

Limonum New Member

Beğenileri:
    0
    Sadece bunu veriyorum 4 gundur ama fazla yemiyor birde cok zayifladi ishal durmuyor surekli uyuyor kabarik sekilde cok üzülüyorum baska ne yapabilirim

4. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Veterinere götürün. Antibakteriyel ve vitamin verecektir kesin.

5. Limonum

Limonum New Member

Beğenileri:
    0
    Bugun antibakteriyel aldim vidaminde koyuyorum ama bir türlü suyunu icmiyor

6. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Durumu su içemeyecek kadar kötü ise ağzına damlatabilirsiniz. Yem yiyorsa su da içiyordur. Siz görmemiş olabilirsiniz.

Limonum bunu beğendi.
  7. Limonum

Limonum New Member

Beğenileri:
    0
    Kursagina baktim yem var suyuda gormemis olabilirim çünkü hep ayni yerde simdi kapali odaya koydum uzerinede hafiften bez orttum gece soguk almasin diye oglende veterinere goturcem ınşallah iyileşir suan insanin elinden birsey gelmemesi cok kötü

8. Furkan Yıldız

Beğenileri:
    6
    Gecmis Olsunn...
    Gercekten insan ne yapacagini bilmiyor ben onceki kusumu kaybetmistim Insallah sen kurtarabilirsin :(

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Limonum bunu beğendi.
  9. Cihat Ökten

Beğenileri:
    2
    Merhaba.
    Patates haşlayıp verebilirsin ve suyuna çok az bi miktar kahve ekleyebilirsiniz inşallah faydası olur.Gecmis olsun.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Limonum bunu beğendi.
  10. Limonum

Limonum New Member

Beğenileri:
    0
    Veterinere götürdüm görünürde ishalden baska birşeyi yokmuş ishalden dolayi çok zayif kullandığım ilaçların hepsini çöpe attırdı yeni bir ilac verdi 1 hafta kullancam ama 2 3 gune kadar gecer dedi yem dışında hiçbirşeyi vermicekmisim Inşaallah kisa zamanda iyilesir kuzum

11. Limonum

Limonum New Member

Beğenileri:
    0
    Kafes için kullandigim tülü birdaha takmamami soyledi kuslarin ayaklara takıldığı icin ayak kırıkları cok geliyormus onun yerine ince corabin kafese gore alttan kesip baglayip tak dedi corapta kacma olcagı icin ayaklari zarar gormezmis ogrendigim bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim

12. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    725
    Arkadaşlar isal kuşa VİTAMİN VERİLMEZ!!! isal oranını artırır bu sadece ilacını kullan ve su içmiyorsa günde 3 öğün suyundan ağzına damlat. yem olarak sadece aspur kalsın extradan dal darı asabilirsin. güneş çarpmayan rüzgar akımı olmayan oda sıcaklığında ortamda kalsın evlerimiz zaten mevsimsen dolayı yeterince sıcak. ayrıca haslanmış patates vermendede fayda vardır rahatlar miğdesi dışkısı katılaşır

13. Limonum

Limonum New Member

Beğenileri:
    0
    Veteriner hekimin verdigi ilac şuan faydasını göstermeye başladı patatesi dedim yemiyor vitaminleride bize kusu aldığımız yerden verdiler ve ısrarla kullanmanızı söyledi dr. Gosterdim 2 sini atmamızı söyledi 1 tanesine sadece 2 damla koymamizi soyledi suan baska odaya aldim odanin camını sadece 5 dk hafanlirdim inşallah kısa surede iyilesir

14. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    725
    ceyran yapmadı sürece kapat odanın kapısını aç camı direk kusa çarpmasın rüzgar sorun olmaz temiz hava önemlidir

15. Limonum

Limonum New Member

Beğenileri:
    0
    Cocugum oldu icin kapıyı kapali tutamiyorum teşekkürler cevabın için

Sayfayı Paylaş