Karadeniz Pet

Arkadaşlar muhabbet kuşum hakkında bilginize ihtiyacım var..

impasse

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, foruma daha yeni üye oldum, 5 gün önce hayatımda ilk kez muhabbet kuşu sahibi oldum, fiziksel olarak baktığımızda küçük göründüğü için daha yavru olduğunu tahmin ediyorum ve burun çevresi genel olarak beyaz ağırlıklı bir renge sahip olduğundan dişi olduğunu düşünüyorum ama ufak mavi ve kırmızımsı renklerde mevcut, beyaz renk kadar yoğun olmasada. Size danışacağım konu ise kuşum gayet enerjik görünüyor odaya salıyorum uçuşuyor kendi kafasına göre takılıyor, benden korkuyor pek alıştığını söyleyemem, elimden geldiğince bakımını yapıyorum suluğuna her 3 günde 1 su koyuyorum vitamin takviyeli, kuş taşı aldım ve yem aldım bunlarıda azaldıkça değiştiriyorum, elimden geldiğince kendini rahat hissetmesini sağlamaya çalışıyorumki öylede görünüyor ama kuş 2 gündür falan kaşınmaya başladı, tüylerini kabartıp silkeleniyor, gagasıyla tüylerini yolarmış gibi yapıyor ve ayaklarıyla kafasını kaşıyor. Bugün baktığımda kafasında tüyün alt kısmında siyah bi nokta oluştuğunu gördüm ve kulak kısmındada aynı noktadan mevcut, biraz araştırma yaptım kimisi tüy dökümü olabileceğini yazmış kimi bit olabilir mi gibisinden yazılar yazmış. Yardımcı olur musunuz tam olarak ne olduğunu kafamda netleştiremiyor nemiyorum, eğer bitlenmişse bunu nasıl tedavi edebilirim kuş daha elime gelmiyor ne yapacağımı bilmiyorum. :(

Fotoğrafını çekemiyorum çünkü elime gelmiyor, yaklaşınca kaçmıyor fakan fotoğraf çekmek için uzandığımda ona fazla yaklaşınca kaçıyor. Peki bu spreyleri kuşun kişiye alışık olmama durumunda nasıl kullanabilirim?

Geri