Karadeniz Pet

arkadaşlar muhabbet kuşuma bi bakabilirmisiniz ?

uğuröz

Yeni Üye
dışkısında bir anormallik varmı 3 aydır tüy dökümünde tüyleri daha yeni çıkmaya başladı eskiden çok hareketliydi son zamanlarda çok hareketsizleşti bu aralar kafesin dibinde dururken görüyorum bazen vede karın derisinin rengi bana tuhaf geldi bu karın derisi rengi normalmi sizce ustalar bi yardımcı olursa çok sevinirim veterinere götürmelimiyim ??
Mln2Z7.jpg
[/url][/IMG]
QgrNnr.jpg
[/url][/IMG]
XYQNgO.jpg
[/url][/IMG]
b4zp0n.jpg
[/url][/IMG]
dqyDJQ.jpg
[/url][/IMG]
5R5XvA.jpg
[/url][/IMG]

Kuşu bence bir veterinere götürün ivedi bir şekilde

neyi olabilir acaba dışkısındamı karın deri rengindemi bi sorun var ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:08 -->-> Daha önceki mesaj 17:56 --

yardımcı olacak kimse yokmu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:24 -->-> Daha önceki mesaj 18:08 --

Henüz bo cevap alamadim ustalardan

French molt diye bir hastalık var ona benzettim ben. Çok kaşınıyorsa bitlenmiş de olabilir.

Yaklasik 3 hafta once kadar veterinere goturmustum tuylerinin vitamin eksikliginden oldugunu soylemisti vitamin kullaniyordum halbuki hep tuyleri cikiyor simdi gozlemliyorum fakat karin derisinin rengi ve diskisi bana anormal geldi bununla ilgili bi bilginiz varmi

bu doğal bir tüy dökümü değil kuşunuzda enfeksiyon var ve çok ilerlemiş karnı morarmış. veteriner nasıl doğal der anlamuyorum. frenc molit değil kanatimce ilerleyen barsak enfeksiyonunun sonucu. kuş çok az yem yiyor olmalı değil mi? size tavsiyem hızlı bir şekilde sulfamezatin ve tetramezatin isimli ilaçları edinin ve direk ağzına damlatın sabah ve akşam 5 gün boyunca devam edin 5. gün sonunda dışkısı normale dönmezse 7 gün devam edin. inş iyi olur tedavi sürecinde vitamin vermeyin tedaviden sonra kaliteli bir vitamin takviyesi yapmalısınız.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:07 -->-> Daha önceki mesaj 21:06 --

kısacası bu durum e-coli bakterisinin yogunlaşması sonucu kuruma hastalığı anladığım kadarıyla

Yem yemesinde herhangi bi problem yok fakat asiri su iciyor bu ara

Geri