Karadeniz Pet

Arkadaşlar Sizce Bu İshal Dışkısı mı? Uzman görüşleriniz?

kemanci

Yeni Üye
qYJaqd.jpg
[/url][/IMG][/url

Yeni aldıgım erkek kuşun dışkısı bu şekilde, dişi kuşla alışsınlar diye 2 kafes yan yana duruyor ve erkek kuşun gözü hep dişide oldugu için genelde aynı yerde kafese yakın yerde durdugundan aynı yere yapmıs gibi dışkısını ama gözlemledim sadece idrar da yapıyor arada bunu altındaki kagıt kavludan gözlemledim.

Sizce isal mi?

yeni aldıysanız kuşu stresten yapıyor olabilir yem yedikçe düzelir 2 gün içinde.

Hocam 2 gün önce üretici bir abimden aldım kuşu öve öve bitiremedi fakat baktım ki kagıt havlu hep ıslak ve arada takip ettim direk sıvı dışkıda yapıyor, benim o kafeste 1 takımım yani iki kuşum varken ben öyle ıslandıgını görmemiştim kagıt havlunun, neyse haşlanmış patatez veriyorum ve gittim petshopdan 10tlye Avidiare diye bir ishal ilacı aldım onuda vermeye başladım bugun ikinci günümdeyim ilacın ama kafama takılan bana hasta kuşumu sattı bu adam? Kuşu kutunun içinde motorun bagajında getirdim kapalı ortamda da üşütmedi ya bu hayvan? Ben çözemedim uzman sizsiniz bu işi yapan yani neyi gösteriyor dışkılar?

Yeni ortama gelen kuşların ilk hafta içinde halsiz olmaları yem ve su içmemeleri, sulu dışkı yapmaları normal olarak görülür.Ortama alışınca herşey düzelecektir.

Anladım hocam şimdi bu zibidi dişiyle yanyana kafeslerde duruyor ben isal ilacı ve haslanmıs patates falan verıyorum mama veriyorum ikiside anlaştılar sanırım dişi de erkekde yanyana duruyor dışarı cıkmaya çalışıyorlar sizce napıyım dışdısı normale dönene kadar bekliyimmi yoksa aynı kafese atıyım kavuşsunlarmı?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:41 -->-> Daha önceki mesaj 11:40 --

Yeni ortama gelen kuşların ilk hafta içinde halsiz olmaları yem ve su içmemeleri, sulu dışkı yapmaları normal olarak görülür.Ortama alışınca herşey düzelecektir.

Anladım hocam şimdi bu zibidi dişiyle yanyana kafeslerde duruyor ben isal ilacı ve haslanmıs patates falan verıyorum mama veriyorum ikiside anlaştılar sanırım dişi de erkekde yanyana duruyor dışarı cıkmaya çalışıyorlar sizce napıyım dışdısı normale dönene kadar bekliyimmi yoksa aynı kafese atıyım kavuşsunlarmı?

Kuş yeni geldiği için birkaç gün ayrı kafeste olması daha iyi. Aldığınız yerde bir hastalık kapmış ise ayrı tutarak sizin kuşunuza da hastalığın bulaşmasını önlemiş olursunuz.
Bu zaman içinde de ortama da alışmış olur. Sonra birleştirirsiniz. Dişiyi erkeğin kafesine atarsanız daha verimli olur.

Aspur da verebilirsin. Avidiarein içeriğini bilmiyorum da keşke hemen ilaca başvurmasaydın. Bence de strestendir.

Çok evhamlı biri oldugum için hemen ilaç aldım haşlanmış patates falan napıyım kıyamıyorum ki onlara, kuşu aldığım üreticiyi aradım bende sorunu yoktu dedi dediginiz gibi stresten sanırım ama keyfi de yerinde keratanın ben anlamadım yani resimlerden hangi kanıya varıyorsunuz? İlaca devam ediyim mi bugun 3.günü

İlacın kullanma şekli neyse ona, süresine uyun artık kullanmışsınız yarım bırakmayın.İlaçla birlikte dışkıda değişim oldu mu? Aslında aspur dışkıyı direk etkiliyor. İnşallah başka problemi yoktur zannettiğimiz gibidir. Ne kadar da ıslatmış kağıt havluyu o kadar su içiyor mu bu hayvanlar yahu sanki gece korkutmuşlar. :D Geçende bir petshopa uğradım. Girişe yazmışlar "canlı malın(!) garantisi olmaz" diye. Asıl mallığı onlar yapıyordu da demek istediğim durumun haklılık payı var. Güvendiğin bir insansa dert etme, bana da geçici bir durum gibi göründü. Ki kuş yalnız da değil stresi geçecektir birkaç güne inşallah.

İlacın kullanma şekli neyse ona, süresine uyun artık kullanmışsınız yarım bırakmayın.İlaçla birlikte dışkıda değişim oldu mu? Aslında aspur dışkıyı direk etkiliyor. İnşallah başka problemi yoktur zannettiğimiz gibidir. Ne kadar da ıslatmış kağıt havluyu o kadar su içiyor mu bu hayvanlar yahu sanki gece korkutmuşlar. :D Geçende bir petshopa uğradım. Girişe yazmışlar "canlı malın(!) garantisi olmaz" diye. Asıl mallığı onlar yapıyordu da demek istediğim durumun haklılık payı var. Güvendiğin bir insansa dert etme, bana da geçici bir durum gibi göründü. Ki kuş yalnız da değil stresi geçecektir birkaç güne inşallah.

İnşallah ya 8 aydır bende bu takım çiftleşmediler erkegi değiştirdim heves ettim o kadar umarım bu sefer olur ve sıkıntılı bir erkek çıkmaz, adam verirken öve öve bitiremedi kuşu benim erkek kuşu verdim üstüne para verdim aldım akşam gel bak dediğiniz gibi sanki bir bardak su içmiş gibi altı ıpıslak. Umarım iyileşir ilaca, patates haşlamasına ve mamaya devam edicem inşallah düzelir

Motorun arkasında getidim demişsin çok sarsılmadı mı şimdi hemen adama suç atmayalım. Gerçi adam senin beklentini bayağı yükseltmiş olmalı ki böyle düşündün.Burada da görüyorsundur bazı üreticiler biraz öyle övünmeyi seviyorlar. Sanırsın kuşları gökten zembille iniyor ellerine :D Neyse adamı boşver artık almışsın çok ciddi de bir durum değil diye umuyoruz. İyi bakımınla inşallah toparlayacaktır. Kuş sesi dinleterek yabancılığını biraz daha atmasına katkı sağlayabilirsin belki.

Dişisine bakıyor ötüyor kendi aralarında konusuyorlar hatta mamalıgını atmaya calısıyor keyfi yerinde zibinin yani :) İnşallah bakalım tedaviye devam edeceğim umarım keser sulu dışkı yapmasını

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:02 -->-> Daha önceki mesaj 14:42 --

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=AiNuIR55jq4&feature=youtu.be[/YOUTUBE]
https://www.youtube.com/watch?v=AiNuIR55jq4&feature=youtu.be
Videosunu da çektim bakmak isterseniz

Son düzenleme:
verdiğiniz aspur 2-3 içersinde iyileştirecektir hem ortama da alışmış olur daha da düzelmezse öyle ilaç kullan hastalık geçene kadar diğeriyle birleştirmeyin diğer kuşunuz da hastalık kapmasın

Geri