Karadeniz Pet

Arkadaşlar sizce neden böyle oldu??

tr0xt

Meraklı Üye
yavru geçen cuma değil ondan önceki cuma çıkmıştı. anne ile baba gayet ilgili beslediler neredeyse 2 haftalık oldu tüyleri falan belli olmaya başladı fakat onun haricinde 4 yumurta vardı hiçbiri bugüne kadar kırılmadı bugün baktım 2 si kuşun üzerine yapışmış biri düştü diğeri de onu kapıyı açıp alim derken kuş kapıdan kactı o da yere düştü ilk düşen kırıktı zaten açtım içinde ölü yavru vardı diğer yere düşen kırılmadı onu alıp yuvaya koydum. geriye 3 yumurta kaldı bunun 2 si mor renkliydi. geçen hafta konu açmıştım levent bey 2 3 gün bekleyip dinleyin demişti yumurtaları ben de bugün dinledim ışık tuttum dolu fakat ses yoktu soğumuşlardı onları da almak zorunda kaldım şimdi 1 tane normal renkli yumurtam kaldı o da son yumurta o yumurtaya kadar çiftleşmeyi bırakmışlardı galiba. özet olarak 5 yumurtanın 4 ü dolu kesin olarak dolu 1 i çıkabildi diğerleri çıkamadı neredeyse 2 hafta geçmesine rağmen morardılar son yumurtayı bilmiyorum. kuşları da günlük 1 kere o da dışkıya çıkınca yuva kontrolü yaptım başka hiç rahatsız etmedim nedenleri nedir sizce kuşların çıkamamasının?? son olarak da erkek bu aralar çiftleşmeye çalışmaya kur yapmaya başladı ayak atmalar falan sizce zararı var mıdır?

Hiçbir zararı yok çiftleşmelerinin. Masaallah yavrunuza Güle güle büyütün bu tarz şeyler olabilir sizin bir suçunuz yokanne bilerek kuluckayi sonlandirmis yavru cikmayacagini anlayinca

Hiçbir zararı yok çiftleşmelerinin. Masaallah yavrunuza Güle güle büyütün bu tarz şeyler olabilir sizin bir suçunuz yokanne bilerek kuluckayi sonlandirmis yavru cikmayacagini anlayinca
çok sağolun hocam folluk baya kirli bu yavruyu atınca temizlicem zaten devamı gelir inşallah haftada 5 gün mama veriyorum onunda zararı yoktur değil mi?

Mamayi çok aşırı veriyorsunuz bu da çiftleşme hislerini artırır yavru kayıpları olur 2 günde genelde de 3 günde 1 verin derim

Ben teşekkür ederim başka fikirleride bekleyelim bakalim

Geri