petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

arkadaşlar soruma cevap verebilir misiniz?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve selen canaydın bedel tarafından 26 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    geçen gün açmıştım bi konu (cilli koydum yani beyaz misket)koymuştum kızımı kandırmak için.. :D kızımda oğlumda kandılar ama şimdi bir sorum var kızım yuvalığın içinde sabahtan beri misketin üstüne oturuyor erkek yuvalığın kapısının orda eğilip ağzına kusuyor :D ne yapmam gerek benim :D 1-2 dakika çıkıyor dişi yuvalıktan öpüşüp hasret gideriyor kocasıyla sonra tekrar giriyor :D birde erkek hep dişinin afedersiniz poposunu ısırcakmış gibi hareket yapıyor :D nedir bu?misketleri yumurta sanıyor kafesin yanına ne zaman gitsem yuvalığın içine bakıyor çok alçak sesle konuştuğumda dişi yanıma gelip farklı ses çıkarıyor ince bi ses..yuvalığın içini kendi talaş yapmış kemirmiş baya..

#1 selen canaydın bedel, 26 Eylül 2013
    Son düzenleme: 26 Eylül 2013
  2. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    neden böyle yaptığını bilen yok mu :D

3. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
  4. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    yuvaya alışması için şimdide sadece eşini öpmek ve mama yedirmesi için 1-2 dakika çıkıyo hep giriyor yuvalığın içinde..

5. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    diğer konunuzu da okudum 2,5 senedir yumurta yapmadılarsa kuşlarda sorun vardır sanırım uzun bir süre sizde misket koyunca yumurtası sanıyor onu

6. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    evet 2-2,5 seneden beridir varlardı dişiyi değiştirdik çok kavga ediyorlardı kıskançlık krizleri geçiriyordu adeta dişi..erkeği çok dövdü..yemliklerden ve suluktan yedirip içirmiyordu erkeği dişi..bu dişi alalı 2 ay veya 3 ay oldu sanırım ve yuvalığı ilk taktığımıda (yeni dişiyi aldıktan sonra) anında içine girip bakındı erkek ise deli gibi bağırıyordu..bazen erkek yine bağırıyor dişi yuvalığın içine girince ondan sonra susuyor dişiyi besliyor..daha önce bu tarz kuşlar yoktu bende..küçükkende besledim ama aldıktan 2 hafta sonra yumurta yapmıştı(onlarıda eş almamıştık çok iyi hatırlıyorum)misketin üstüne oturuyor yada kafese çıktığında bi bakim dedim yuvalığın içine her tarafı kemirmiş talaş yapmış..

7. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    yeni dişi aldıysanız ozaman zamana bırakın yuvayıda kemiriyorsa hazırlıyor demektir misketleri çıkarın fazla rahatsız etmeyin yakında inş. yumurta yaparlar

8. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    1-2 gün dursun misketler ondan sonra çıkarıcam :D

9. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    plastik kapağın içine bal koyduk azcık :) bi sorun olmaz dimi

10. Duranettin ERAYDIN

Yazık kuşa demek yumurtlamaya hasretmiş.

11. Mana

Mana Guest

Çok şeker bu muhabbet kuşları misketten yumurtaya bile kanıyorlar oyyy

12. Sevtap DERİN

Bu anaçlık duygularına bayılıyorum işte. Kuşu boşuna yorma kız çıkart o misketleri, umarım en yakın zamanda yavru alırsın(alırız).

Edit: Aynı anda yavrularımız olur inşallah. :D

#12 Sevtap DERİN, 27 Eylül 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 27 Eylül 2013
  13. hasiyne

hasiyne New Member

Beğenileri:
    0
    lütfen alin o misketleri duygulariyla oynamayin aslinda cok duygulandim kiyamam kurban olurum ben ufacik kuslarin kocaman yüreklerine annelik-babalik duygularina kendini üstün gören insanoglu o ufacik kuslardan ibret alsin...

14. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Insallah tatlim valla artik sinirlenmeye basladim :)

15. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Evet manacim :)

Sayfayı Paylaş