Karadeniz Pet

arkadaşlar soruma cevap verebilir misiniz?

selen canaydın bedel

Onursal Üye
geçen gün açmıştım bi konu (cilli koydum yani beyaz misket)koymuştum kızımı kandırmak için.. :D kızımda oğlumda kandılar ama şimdi bir sorum var kızım yuvalığın içinde sabahtan beri misketin üstüne oturuyor erkek yuvalığın kapısının orda eğilip ağzına kusuyor :D ne yapmam gerek benim :D 1-2 dakika çıkıyor dişi yuvalıktan öpüşüp hasret gideriyor kocasıyla sonra tekrar giriyor :D birde erkek hep dişinin afedersiniz poposunu ısırcakmış gibi hareket yapıyor :D nedir bu?misketleri yumurta sanıyor kafesin yanına ne zaman gitsem yuvalığın içine bakıyor çok alçak sesle konuştuğumda dişi yanıma gelip farklı ses çıkarıyor ince bi ses..yuvalığın içini kendi talaş yapmış kemirmiş baya..

Son düzenleme:
diğer konunuzu da okudum 2,5 senedir yumurta yapmadılarsa kuşlarda sorun vardır sanırım uzun bir süre sizde misket koyunca yumurtası sanıyor onu

diğer konunuzu da okudum 2,5 senedir yumurta yapmadılarsa kuşlarda sorun vardır sanırım uzun bir süre sizde misket koyunca yumurtası sanıyor onu

evet 2-2,5 seneden beridir varlardı dişiyi değiştirdik çok kavga ediyorlardı kıskançlık krizleri geçiriyordu adeta dişi..erkeği çok dövdü..yemliklerden ve suluktan yedirip içirmiyordu erkeği dişi..bu dişi alalı 2 ay veya 3 ay oldu sanırım ve yuvalığı ilk taktığımıda (yeni dişiyi aldıktan sonra) anında içine girip bakındı erkek ise deli gibi bağırıyordu..bazen erkek yine bağırıyor dişi yuvalığın içine girince ondan sonra susuyor dişiyi besliyor..daha önce bu tarz kuşlar yoktu bende..küçükkende besledim ama aldıktan 2 hafta sonra yumurta yapmıştı(onlarıda eş almamıştık çok iyi hatırlıyorum)misketin üstüne oturuyor yada kafese çıktığında bi bakim dedim yuvalığın içine her tarafı kemirmiş talaş yapmış..

yeni dişi aldıysanız ozaman zamana bırakın yuvayıda kemiriyorsa hazırlıyor demektir misketleri çıkarın fazla rahatsız etmeyin yakında inş. yumurta yaparlar

plastik kapağın içine bal koyduk azcık :) bi sorun olmaz dimi

Çok şeker bu muhabbet kuşları misketten yumurtaya bile kanıyorlar oyyy

Bu anaçlık duygularına bayılıyorum işte. Kuşu boşuna yorma kız çıkart o misketleri, umarım en yakın zamanda yavru alırsın(alırız).

Edit: Aynı anda yavrularımız olur inşallah. :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
lütfen alin o misketleri duygulariyla oynamayin aslinda cok duygulandim kiyamam kurban olurum ben ufacik kuslarin kocaman yüreklerine annelik-babalik duygularina kendini üstün gören insanoglu o ufacik kuslardan ibret alsin...

Geri