Karadeniz Pet

arkadaşlar yardım lütfen

M

malic

Guest
bende dişi vardı başka yerde konu da açmıştım hatta ama o evcilleşecek durumda olmadığı için değiştirip bu erkek yavruyu aldım. aldığımda eve getirdiğimde ishaldi sonradan ishali düzeldi şimdi dışkısı normal ama tünekte uyukluyor böyle bugün sürekli yem yiyor dün de yem yiyordu bugün de sabah yeme indi yere ama yedikten sonra tüneğe çıkıp uyuyor böyle tepki de veriyo ama tepkisiz değil seslenince ya da el uzatınca ama çekilince uyuklmaya devam ediyor. hasta olduğunu düşünmek istemiyorum ama öyle gibi ne dersiniz çözüm nedir ?

eve yeni geldiğinde ortama alısıncaya kadar böle yapıyorlar birde daha çok kücük uyuklaması normal

Yeni kuş ve yavru daha uyuklaması durgun durması şuan için çok normal. Kuyruğu koparılmış yada düşmüş değilse yeni çıkıyorsa bir sorun yoktur sağlık açısından diye düşünüyorum. Bir bir buçuk hafta içinde ev ortamına tamamen alışır ondan sonra kafes içinde günlük ele gelme alıştırmaları yaparsınız.

henüz yavru bu çekoslavak kırması dediler ondan iri daha renginin bile yerine gelmediğini tam söylemişlerdi kuyruk çıkacaktır diye düşünüyorum yem yemesinde su içmesinde dışkısında ve seslenince tepki vermesinde bir sıkıntı yok sadece sürekli uyuklayınca hastalığa yorunca panik yapıp sormak istedim biraz içim rahatladı. yoksa bugün elime çıkıp yem yedi suluğa götürdüm baya bi su içti. teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:33 -->-> Daha önceki mesaj 17:39 --

Arkadaşlar bir sorum daha olacak. Kuş bayaa kendine geldi ama kuyruk tarafındaki tüylerin hepsi aşağı yukarı dökülüyo ya da kendi çekip koparuyo dikkatlice inceledim ve gösterdim ehil olan birilerine bit falan yok acaba yavru olduğu için tüy mü değiştiriyo yenileri mi çıkacak yoksa başka bi sıkıntı mı vardır canlılığı iyi ötmeye de başladı dışkıda problem yok uyuklaması da bitti son durum böyle.

Geri