petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

arkadaşlar yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve baygk tarafından 14 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. baygk

baygk Guest

arkadaşlar bir çift kuşum var , dişi yuva yok iken 1 adet yumurta yaptı sonrasında yuvalık aldım ve o tek yumurtayı kırdı ve yuvalığa 3 adet yumurta yumurtladı fakat kuşların çiftleşmediğini düşünüyorum , sizce dişi kuşu çiftleşmeden 3 yumurta yapar mı ?

2. Abdullah Dener

Abdullah Dener Active Member

Beğenileri:
    1
    Arka arkaya bildiğim kadarıyla yumurtlamaz hele ki yuvalığa yapmış belki de göremedin çiftleştiklerini İnş dolu çıkarlar :)

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

3. Savaş Erbil

dişiler kızgınlık zamanlarında boş yumurta yapabilirler kuşların çift olduğundan eminmisiniz.

4. baygk

baygk Guest

sürekli öpüşüyorlar sanırım çiftler ama çiftleştiklerini düşünmüyorum , o yüzden acaba diyorum çiftleşmeden 1 tane önce 3 sonra yumurtlarlar mı ?

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Çifleşmeden de yumurtlar fakat ben çifleştiklerini düşünüyorum

6. baygk

baygk Guest

bunu anlamanın bir yolu yok mu acaba ?
    ışığa tutunca falan ?
    kanaryalarda öyle yapıyorlar

7. DEMİRTAŞ aosman

kardeşim yumurtaya ışık tut eger icinde leke varsa doludur anlamanın tek yolu

8. tansel canbaz

Tek yolu bu değil ayrıca konuyu açan arkadaş biraz acemi sanırim ışıkla anlaması daha zor olacaktır onun için yumurtaların 5. Veya 6. Gününden sonra bir kaba çok ılık bir su koyun ve yumurtaları suyun içine yavaşça bırakın içinde yavru olan yani embriyo olan yumurtalar ufak ufak hareket edecektir tepki verecektir yani içi boş olanlar ise normal bir nesne gibi suyun üstunde yüzecektir ama hiçbir tepki vermeyecektir onu gözle ayırt edebileceksiniz zaten. İşık olayına gelince ışıklada bakın ama bu yönteme zamanla alışacaksınız daha bu işte yeni iseniz dolu olup olmadını anlayamayabilirsiniz ama zamanla onada alışacaksınizdır ve sizin kuşlarınız bencede çiftleşmiştir merak etmeyin siz herzaman yaninda olamayabilirsiniz onların çiftleşmesi zaten günün belli saatlerinde 1 2 dakika sürer içiniz rahat olsun.

9. DEMİRTAŞ aosman

kardeşim yumurtaya ışık tut eger icinde leke varsa doludur anlamanın tek yolu

10. baygk

baygk Guest

yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş