Karadeniz Pet

arkadaşlar yardım

• Konbuyu başlatan berkeçelik
  • Başlangıç tarihi
B

berkeçelik

Guest
Ben yavru bir muhabbet kuşu almak istiyorum . Fakat almadan önce kafes yapmalıyım. Ben kafesimin uçurtma çitalarından yapmayı düşünüyorum siz ne dersiniz ve oyun alanı için ne tür aletler yapmam gerekir :confused:

Moderatör tarafında düzenlendi:
tahta salıncak, tahta merdiven gibi şeyler ekleyebilirsiniz.. ucurtma cıtasından yapacagınız kafes oldukca dayanıksız olacaktır.. bunu bir gözden geçirmelisiniz.

Ben yavru bir muhabbet kuşu almak istiyorum . Fakat almadan önce kafes yapmalıyım. Ben kafesimin uçurtma çitalarından yapmayı düşünüyorum siz ne dersiniz ve oyun alanı için ne tür aletler yapmam gerekir :confused:

Uçurtma çıtasından yaptığın kafesi 3 güne yer muhabbet kuşu..

Merhaba :) bir arkadaşımız bu konu hakkında gayet güzel bir şekilde bilgilendirme yapmış konusunda :)

http://www.muhabbetkusu.com.tr/kendin-yap-sistemler-diy/kus-kafesi-yapimi-ayrintili-dev-konu-20379.html buradan konuya gidebilirsiniz :)

o dediğin çıtalardan tünek yaptım yarısını yedi kuşlarım :D

Arkadaşlar çöp şiş olurmu yada ne tür tahta kullanmalıyım ?

Arkadaşlar çöp şiş olurmu yada ne tür tahta kullanmalıyım ?

berke kürdan da deme biraz sonra sakın... :)

evde kullanılmayan ufak bir dolap, sandık gibi eşyaların önüne tel çekerek kafes yapabilirsin.

bunu yaparken sert ağaçlardan yapılmış çıtalar kullanabilirsin.

ama sana şahsi tavsiyem evde hobi olarak bir iki kuş besleyeceksen, güzel bir kafes al... uğraşma yapmakla falan derim ben...

yine takdir senin tabiki...