Karadeniz Pet

Arkadaşlar yardımcı olurmusun

• Konbuyu başlatan Yasırkara
  • Başlangıç tarihi
Y

Yasırkara

Guest
Merhaba arkadaşlar ben üretimhane kurmayı düşünüyorum
Acaba karlı iş mi? Kararsız yardımcı olurmusunuz

bence hiç paranızı çar çur etmeyin kuşları seviyorsanız bi kaç çift alıp zevkine bakın

bende bir ara öle bir fikirdeydim lakin olumlu yaklasan pek kimse yok üretim yapan kişilerden düşünce almak gerek..

Vasıflı bir kan yetiştirdiğinizde kar edebilirsiniz ama çok ilgi isteyen bir iş dışardan kolay gözüksede gününüzün 3 4 saatini orada geçirmek zorundasınız ayrıca illa yapacam diyorsanız damızlık kuş almayınız yeni kızma 7 8 9 aylık kuşları alın hem fiyat olarak daha düşük fiyat ödersiniz hemde kuşunuzun kaç kulucka geçirdini yaşını hastalığını bilirsiniz yoksa kar etmeniz biraz zor eğerki ben günde 3 4 saat uğraşacam gerçekten hijyene dikkat edip kuşların hakettiği özeni onlara gösterecem ve sıkılmıcam diyorsanız hemen başlayın bundan daha zevkli bir iş yok bence. Saygılarımla..

bir iki taneyle kar düşünmeyin bu işi çok kuşla yaparsan belki kar edebilirsin

Show tür muhabbet kuşlarından pek kâr edemesin. Hele ki yeni başladıysan. Çünkü çok hantal kuş türüdür show türü. Yeni başlayacaksan yerli almanı tavsiye ederim.

İYİ FORUMLAR.

Bence yeni başlıyorsanız kar edilecek bir iş değil hobi amaçlı üreticilik yapabilirsiniz.

Kar eden arkadaşlarımız var mı acaba üretici arkadaşlarıma soruyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:02 -->-> Daha önceki mesaj 23:56 --

5 çift kuşun aylık ne kadar masrafı olabilir

sağlam üreticiler var görüşebilirsin ama hobi olarak yaparlar genelde

Kar eden arkadaşlarımız var mı acaba üretici arkadaşlarıma soruyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:02 -->-> Daha önceki mesaj 23:56 --

5 çift kuşun aylık ne kadar masrafı olabilir

5 çift kuşun aylık sana masrafı en fazla 30 tl dir. O da en fazla diyorum . Çünkü yaptığın bir mama 5 ine birden yeterli olacak şekilde hazırlarsın ki bu da sana tasarruf sağlar . Aldığın bir ilaç hepsine iyi geleceğinden dolayı , hepsine birden verip tasarruf sağlayabilirsin. Benim sana naçizane tavsiyem , eğer yerin , zamanın , sabrın ve bunu anlayışla karşılayacak bir ailen varsa durma derim..:)

Muhabbet kuşu üretip kar elde etmek için muhabbet kuşları hakkında çok detaylı bilgiye sahip olmak gerekir. Yeni başlayan birisi için parasını çöpe atmak olarak tabir edebiliriz. Giderleri konusu hem bir muammadır. Hiç beklenmedik olaylarla karşılaşabilirsiniz. Şow jumbo kuşlardan yavru almak küçük ırklara göre 3 - 4 kat daha zordur. Kendimden biliyorum. Bana kalırsa 1 - 2 sene hobi amaçlı 4 - 5 çift alıp besleyin güzel vasıflı kuşlar olursa eğer yavru alabilirseniz satıp ufaktan paranızı amorti etmeye çalışırsınız baktınız ki bu iş oluyor kıvırabiliyorsunuz o zaman çoğaltırsınız. Şahsi düşüncemdir.

sagolun zaten ben ufak dusunuyorum balkonda hem hobı hemde masrafı cıkarsın yeter ya :D

Geri