Karadeniz Pet

Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

• Konbuyu başlatan osteoid
  • Başlangıç tarihi
O

osteoid

Guest
Arkadaşlar kızımın tek bir gözünün çevresindeki tüyleri dökülmeye başlamıştı. Ayrıca gözünde yaşarma da vardı. Veterinere götürdüm, veteriner gözünün mikrop kaptığını söyledi ve antibiyotik damla verdi. Kullanmaya başlayalı 3 gün oldu ama ben kızımın gözünde bir iyileşme göremedim. Fotoğrafı bugün çektim. Bir şey olacak diye korkuyorum, telaş yapmaya başladım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

http://i61.tinypic.com/11mfbeh.jpg

Antibiyotik damlayı kesmeyin ama bence gözün açılan tüy bölgesine merhem de sürülüp her gün temizlenmeli.

Geçmiş olsun. Merhem göz çevresine göze kesinlikle kacmamali ve antibiyotikle reaksiyona giriyorsa kas yapiyim derken göz cikarabilirsiniz

İlginiz için teşekkür ederim. Merhem olarak teramicin sürmemi söyleyen oldu, siz hangi merhemi kullanmamı önerirsiniz ? Bir de temizleme işlemini nasıl yapabilirim ?

antibiyotik ve kullanmaya düşündüğünüz merhemleri yazarsaniz yarin etkileşimleri olup olmadigini söyleyebilirim. Birde teşhis nedir sadece mikrop mu mantar vs de var mi

Merhem konusunda bir fikrim yok, isim olarak verebilirseniz memnun olurum. Veteriner mantar demedi, sadece mikrop kaptığını söyledi. Verdiği antibiyotik damlayı da günde bir kere diye verdi ama damlayı damlattıktan sonra 4-5 saat kızımın neşesi yerine geliyor. Oyuncağıyla oynuyor, hareketleniyor. Bir dahaki damla damlatma zamanına geldiğinde tekrar durgunlaşıyor, gözü kızarıyor, sulanıyor. Acaba dozu az gelmiş olabilir mi ? Sonuçta biz insanlar da antibiyotiği günde iki doz alıyoruz. Tabii onlar daha hassas ve narin. Günde iki doz damlatmamın bir sakıncası olur mu ?

Veterineri telefonla arayip sorabilirsiniz verdiği ölçünün dişina cikmaman taraftariyim. Steril tuz solüsyonu olsa tamam derdim ama antibiyotik bu konuda da tecrubem yok malesef. İlla bir krem ariyorsaniz ilaç yerine kokusuz vazelin surmenizi tavsiye ederim .

Arkadaşlar merhaba erkek jumbo kuşumun yanına 1 yerli dişi koydum yavrular nasıl olur irimi olur yoksa anneye mi çeker bu monu hakkında bilgisi olan varmı

İlginiz için teşekkür ederim. Merhem olarak teramicin sürmemi söyleyen oldu, siz hangi merhemi kullanmamı önerirsiniz ? Bir de temizleme işlemini nasıl yapabilirim ?

Sanırım one eye cold hastalığı ustalar daha iyi biir gerçi .. Benim güvercinimde bu hastalığa yakalanmıştı hatta güvercinlerimin bi çoğuna bulaştırmıştı hastalığı terramycin ve vitamin içeren bi antibiyotik vardı ( adını hatırlamıyorum ) kullandım bunları 10 günde taş gibi oldu kuşlar

Geri