Karadeniz Pet

Arkadaşlar yardımınız lazım

Aytaç Kocaoğlu

Meraklı Üye
Arkadaşlar daha önce bir çok kez yavrusunu aldığım çok bakıcı bir dişim var bir süre önce erkeğini değitirmek zorunda kaldık şimdi iki kuluçkadır 6 şar tane yumurta yapıyor fakat yavrular yumurtadan çıktıkdan bir gün sonra yavruları ya kafesin dibine atılmış yada yuva içinde kenarda ölü buluyorum tüm yavrular aynı şekilde öldü neden acaba

Son kuluçkada ilk çıkan yavru yine ölünce kalan yumurtaları diğer altında yumurta olan çifte koydum bi 8 gün memlekete gitmiştim bacanak sürekli yemini suyunu kontrol etti bugün geldim 3 yavru yine ölmüş

Çok incelemedim ama bi tanesinin poposunda kan vardı

Çok incelemedim ama bi tanesinin poposunda kan vardı
şimdi bunu incelemeden sorunuda bulamazsınız.yavru ölmümlerındeki sebeplerden aklıma gelenleri sıralyım
erkek yavruları ölduruyo olabılır
dişi yavruları ölduruyo olabılır
dişi yavruları beslemıyo olabılır
üretimhanede parazit olabilir
üretimhanede hastalık yani anne babada genetik yada sonradan ortaya cıkan hastalıklar olabılır
damızlıkları dinlendırmeden sürekli yavru almak olabilir
damızlıklıklar iyi beslenemiğinden olabilir
ortamın havasız oksıjensız olması olabılır
yanı sebepler daha uzar gıder olen yavruları takıbe almazsanız ıncelemezsenız sorunu çözemezsınız

Beslemede sıkıntı yok sürekli mama yaparım yavrulu çiftlerime anne daha önce çok kez kuluçka yaptı yavru büyüttü çok bakıcı bir dişi havqlandırma zaten kuşlar salonumda sürekli havalanıyor beslememe olsa diğer çifttede öldü aynı yavrular erkek yapıyor desem diğer çiftin erkeğinin asla öyle bir huyu yok çok bakıcı bir erkektir parazit olsa diğer çiftin yavrularıda zarar görürdü genetik olma ihtimali yüksek geliyor bana bir daha ki kuluçkada erkeği yavruların çıkmasına yakın alıcam birde öyle denicem artık

Beslemede sıkıntı yok sürekli mama yaparım yavrulu çiftlerime anne daha önce çok kez kuluçka yaptı yavru büyüttü çok bakıcı bir dişi havqlandırma zaten kuşlar salonumda sürekli havalanıyor beslememe olsa diğer çifttede öldü aynı yavrular erkek yapıyor desem diğer çiftin erkeğinin asla öyle bir huyu yok çok bakıcı bir erkektir parazit olsa diğer çiftin yavrularıda zarar görürdü genetik olma ihtimali yüksek geliyor bana bir daha ki kuluçkada erkeği yavruların çıkmasına yakın alıcam birde öyle denicem artık
birdahaki kuluçkaya et yavru dedıgımız 1 10 gunluk yavrular ölmeden bır ıkı gun önce halsızlesıyrsa derilerı kuruyup burusuyrsa , deri renklerınde kararma yada morarma ve kursakları dolu haldeyken ölüyolarsa bana ulaşın.yardımcı olmaya calısırım.ölümler bunun dışında baska bı sebepten oluyosa yakın takıple sorunu çözebılırsınız zaten.

Teşekkürler ulaşırım size yavrular ikinci günü yaşamıyor 1 günde ölüyor

Şimdi resim yok eğer yine öyle bir olay olursa size resim atarım

Geri